У бойківській хаті, яку перевезли в Тустань, знайшли Декалог ОУН (відео)

10663
Бойківська хата. Фото: facebook.com/yuriyholodpage
Бойківська хата. Фото: facebook.com/yuriyholodpage

Розбираючи автентичну бойківську хату, щоб перевезти в історико-культурний заповідник “Тустань”, у таємному сховку було знайдено записку.

Про це повідомляють на сторінці заповіднику “Тустань”.

“Розбираючи бойківську хату з с.Плав’я, ми знайшли записку часів українського визвольного руху середини ХХ століття! Записку, складену у декілька разів, витягли з таємного сховку з конструкцій даху. Розкрити та розчитати її одразу було неможливо, бо папір розсипався в руках”, – йдеться в повідомленні.

Розгорнути та законсервувати пам’ятку вдалося завдяки реставраторам із Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка.

І тепер, через півроку після знахідки, ми знаємо її зміст! Це – Декалог ОУН з однієї сторони, а з іншої – прикмети характеру (в жіночому роді) – відважна, рішуча, чесна, витривала … тощо. Текст написаний від руки, олівцем і сьогодні ледь помітний”, – пишуть на сторінці історико-культурного заповідника.

Декалог ОУН
Декалог ОУН

У “Тустані” запрошують до співпраці науковців, які можуть допомогти дізнатися більше про історію цього артефакту.

Декалог ОУН
Декалог ОУН

“У розпал російсько-української війни, такі знахідки мають особливе значення. Вони нагадують, що сьогоднішня війна є продовженням боротьби наших попередніх поколінь!”, – йдеться в повідомленні.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.