“У 3-й збірці багато мотивуючих казок: для мрій, здобутків й подолання перешкод!”, – Леся Кічура

1126
Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»
Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»

На календарі серпень й попри те, що скоро до школи в перший місяць навчання на всіх школярів молодших класів чекає великий сюрприз – у світ вийде 3-тя книга-розмальовка Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ».

Львівська письменниця, казкарка та журналістка вже звикла дивувати своїх маленьких та дорослих читачів цікавими інтерактивними зустрічами та різноплановими презентаціями.

Леся Кічура та її “Добрі мамині казки”

Яким же буде день народження її 3-ї авторської збірки казок і, що готує в подарунок для діток на сторінках книги, дізнавалися в казкарки.

– Довкола тільки й чутно, що діти не читають! А ви переконуєте в протилежному. То як же так?

– Читання для малечі має бути святковим дійством, своєрідним подарунком, а не повинністю. Лише так можна виховати любов до книги. Коли мої діти були меншими, то ми для читання облаштовували щоразу нову місцину в помешканні, застеляли щось м’якеньке на підлогу, на таці ставили смаколики й чай і тоді з кількох улюблених книг обирали саме ту, з якою проведемо час. Це були чарівні миті дитинства. Дітлахи їх часто згадують. До слова, дорослим вони приносять не менше задоволення! Тож батьки, не лінуймося креативити із читанням для дітей.

Дуже мрію, аби діти й надалі жили у книгах, адже читаючи їх, вони немовби оселяються всередині них, сюжети історій стають їхнім життям, а герої історій – справжніми друзями.

– Ви незвичайна казкарка, бо приходите в гості до дітей разом зі своїми казками. Як знаходите час?

– Це не я, це він мене знаходить. Просто не можу цього не робити (усміхається). Саме тому заповнюю свій час тим, що люблю, а не тим, що є модним чи престижним. Я приходжу разом з компанією своїх друзів – казкових героїв. До речі, на презентацію 3-ї книги готуємо цікавинки. Привідкрию вам завісу таємничості – ми отримаємо дарунки від чарівної Віри Пузенко та студії звукозапису Fonia records. Віра озвучить для нашого проекту 3 нові казкові історії. Тому малеча знову поринатиме у світ казки цікаво – через відео- та аудіоформати.

Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»
Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»

– Хто є героями цієї книги?

– Я дуже люблю поселяти нових персонажів на сторінки своїх книг. Тому з’явився Чарівник-годинникар, який намагається навчити людей цінувати час. Є маленьке мишенятко, яке разом із хлопчиком мандрує світом; Єнот-детектив, який у лісі віднаходить втрачені речі; лісова залізниця, яка на свята об’єднує усіх мешканців чарівного лісу. На сторінках книги буде кілька винятково морських казок – бо привезені з морів – Червоного, Чорного та Середземного. Історії про мушлю та дівчинку, про море, що шукало друзів. Є історії про мрії, натхнення та прагнення вершин – «Казка про Жабку, чарівну пір’їну і балет», «Про соловейка, який хотів стати колібрі».

Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»
Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»

– Багато авторів не насмілюються видати власну книгу через десятки обставин, зокрема фінансових. Як це вдалося вам?

– Тут можна розповідати дуже багато! Вперше робити цей крок справді дуже лячно. Вдруге – легше, а втретє – вже допомагає досвід. Проте, не лукавитиму – праці потрібно докласти неймовірно багато, адже все лягає на твої плечі. Від вичитування книги, макетування, верстання, до пошуку ілюстратора, партнерів та друкарні-видавництва. Усе це ти робиш сам (у моєму випадку – з чоловіком, бо він моя права рука в проекті). Але, якщо десь прогалина – немає кого у тому звинуватити крім себе – отож все робиш якнайкраще.

Звісно дуже важливим є фінансове забезпечення проекту. На цьому етапі в багатьох опускаються руки. Дякувати Богу, мені таланить на світлих людей. Знаю, що вони ніколи не з’являються в житті випадково – цьому завжди передує якесь провидіння.

Леся Кічура
Леся Кічура

Часто небеса надсилають нам нові знайомства, щоб допомогти на шляху до мрії. Саме так було й у мене. Цих людей, немовби скрині зі скарбами, я знаходила на стратегічно важливих етапах свого шляху, саме тоді, коли це було вкрай потрібно для реалізації моєї заповітної мети.

Першу книгу (2017р.) ми видали завдяки фінансовій підтримці Маркіяна Бедрія (мережа кав’ярень «Світ кави») та Ігоря Процикевича (інтернет-компанія «Уарнет») та будівельної компанії «Мельник» (м. Івано-Франківськ). Того ж року напередодні Різдва у світ вийшла друга казкова збірка «Добрі мамині казки. Магія Різдва». Її також підтримали чудові підприємці та компанії зі Львова – будівельна компанії MS, мережа супермаркетів «Рукавичка» (ТВК “Львівхолод”) та знову Ігор Процикевич.

Мушу окремо відзначити, що інтернет-компанія «Уарнет» двічі дуже швидко зголосилася стати нашим партнером і мені неймовірно приємно, що керівник цієї компанії (Ігор Процикевич) розуміє потребу нашого проекту та щоразу долучається до творення дитячого свята.

Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»
Ілюстрація Катерини Іванової до нової книги Лесі Кічури «Добрі мамині казки. МАНДРИ»

 – Розповсюдження книг також лягає на ваші плечі?

– Властиво ця ноша для мене зовсім неважка! (усміхається). Бо коли книга приходить із друкарні – я неймовірно щаслива! У перші тижні ми завжди проводимо розсилку попередніх замовлень – таких є чимало – охочі зголошуються ще за кілька місяців до народження книги. Тож для мене це лише приємні клопоти – писати побажання та ставити автографи. А вже мій помічник (чоловік Микола Єнкало – прим. авт.) займається усіма поштовими відправленнями та бандеролями. Потім приходить ще одна щаслива пора – коли друзі запрошують нас до бібліотек, шкіл, садочків та навчальних центрів на казкові читання. Тоді наш графік розписаний на три тижні вперед і ми маємо щоденно по кілька зустрічей. Траплялося, що за день читали казки 250 дітям! В ці дні відбувається неймовірний обмін енергетикою, адже діти такі щирі та відкриті, що спілкуючись із ними заряджаєшся позитивом і зовсім не відчуваєш утоми.

Сподіваюся, моя нова книга також безперешкодно потрапить до українців із Нової Зеландії, Америки, Англії, Італії, Греції, Франції, о. Пальма де Майорка, як це було з двома першими збірками!  

– Чи відрізнятиметься нова збірка від двох попередніх?

І так, і ні. Насамперед у ній буде дещо більше сторінок. «Мандрівна збірка» міститиме в рази більше розмальовок та кольорових ілюстрацій, а для малечі – це неймовірна радість!

Мушу зазначити, що цього разу мені усміхнулася фортуна, позаяк моєю партнеркою в цьому проекті є талановита художниця з Києва – Катерина Іванова. У неї чималий досвід роботи ілюстрування книг, тож коли я помітила її перші малюнки на мої казки – відразу зрозуміла, що в цій книзі їх буде дуже багато! Уявляю дитячу радість, коли вони розгортатимуть книгу й побачать скільки там Катіних розмальовок для їхньої творчості! (усміхається).

Казкарка Леся Кічура
Казкарка Леся Кічура

У новій, 3-й збірці багато мотивуючих казок – для мрій, здобутків й подолання перешкод! Вони спонукатимуть мандрувати, шукати нових друзів, емоцій та відчуттів. У книзі чимало історій, які показують, що наш світ неймовірно великий та цікавий і його конче треба пізнавати через подорожі. Бо як сказав класик: «Світ – це книга, і той, хто не подорожує, читає лише одну сторінку» (Св. Августин).  (врізка)

 Світлини з архіву Лесі Кічури
Ілюстрації Катерини Іванової до нової книги «Добрі мамині казки. МАНДРИ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.