Цікаві факти про розширення готелю, каварні й реставрації «Народної гостиниці»

719
" Народна Гостинниця ". Невідомий Львів

Вітаю вас в першій недільній кавовій рубриці в Новому 2024 році. І, як уже багато років до цього, продовжую підшукувати для вас якісь цікавинки.  Переглядаючи старі газети, що виходили на початку ХХ століття на Великій Україні, а саме в Києві, вже вдруге вдалося знайти тут щось про Львів і каву, і, разом з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, хочу поділитися своєю газетною знахідкою.

Ця розкішна стаття була надрукований в київській газеті “Рада” від 31 серпня 1912 року. Стаття розповідає про Розширення готелю, каварні й реставрації «Народної гостиниці» у Львові. Наприкінці минулого року я вже подавав статтю з цього видання про те, як постала Українська “Народня гостинниця” у Львові.  Для збереження атмосферності залишаю текст без змін і правок.

«Народна гостинниця» на вулиці Костюшка №1
«Народна гостинниця» на вулиці Костюшка №1

Розширення готелю, каварні й реставрації «Народної гостиниці» у Львові

Перед півроком купило товариство «Народна гостиниця» сусідню каменицю при улиці Костюшка у Львові, таких самих розмірів і в такім самім стилю добудовану, як і та, яку воно вже мало, і розширило значно готель та прибавило скілька помешканнь під каварню і реставрацію.

В покоях готелю побілено і дано нову українську орнаментику, в реставрації і каварні арендаторами вроблено нове умебльовання. Готель має тедер до 50 помешканнь і належить до найбільших і найкращих готелів у Львові, провадиться він в власнім заряді товариства.

«Народна гостинниця» у 1930-х рр.
«Народна гостинниця» у 1930-х рр.

Каварня з реставрацією належать також до першорядних у Львові. Одкрито каварню і реставрацію після ремонту 23 серпня, в присутности дирекції «Народної гостиниці» і нових арендаторів —спілка пані Королькової — українки з жидом Вольманом та численних гостей.

З осені в докупленім будинкові «Народної гостиниці“ буде мати помешкання й «Руська Бесіда».

Маєтність «Народної гостиниці» представляв вартість поверх 1.200 000 корон.

Приємно, що на Великій Україні так багато уваги приділяли галичанам. Нам таки було і є чого один в одного повчитися.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Розширення готелю, каварні й реставрації «Народної гостиниці» у Львові // Рада. – 1912. – 31 серпня (ч. 188). – С. 3.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.