«Церква войовнича» очима Михайла Скопа

880

У вівторок,  17 березня 2015 року,  о 16.00,  у приміщенні Львівського Палацу Мистецтв відбулося відкриття виставки “Церква Войовнича” молодого іконописця Михайла Скопа. 

Це вже п’ята персональна виставка художника, експозицію якої складуть роботи виконані у техніці українського середньовічного іконопису, сповнені особистих переживань,  євангельських сюжетів та діалогів з сучасністю. Продовжуючи традиції українського малярства, у кожній своїй роботі художник прагне досягнути ефекту присутності і емоційного контакту з глядачем.

Михайло Скоп на відкритті виставки “Церква Войовнича”, 17 березня 2015 року
Михайло Скоп на відкритті виставки “Церква Войовнича”, 17 березня 2015 року

Більшість робіт 21-річний Михайло створив у 2014 році, хоча є і 10 ікон за 2015 рік. На створення виставки «Церква Войовнича» маляра надихнули події Майдану та сучасна ситуація на Сході України. Тому багато ікон присвячено ангелам і мученикам, які захищали віру і вмирали за неї – архистратиг Михаїл, св. Юрій, св. Дмитрій. У колекції представлено ікони для військової переносної церкви, дві хоругви та два українські прапори, на яких зображені покровителі воїнів.

Відкриття виставки Михайла Скопа “Церква Войовнича”, 17 березня 2015 року
Відкриття виставки Михайла Скопа “Церква Войовнича”, 17 березня 2015 року

«Церква войовнича – апокаліптичний сюжет битви небесного воїнства із семиглавим змієм і його ордою, про що читаємо в Об’явленні Івана Богослова. Я вбачаю тут аналогію із боротьбою українського народу, що воює проти московського двоголового змія, який хоче загарбати весь світ і стати вище за Бога. Але захована в символах і прихованих посланнях ця тема не порушує втаємничення і позачасовості образів, але доповнює їх національним значенням і вірою в перемогу правди. Бо ж духовний фронт не має відставати від фронту військового», – відзначив Михайло Скоп.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.