«Три товариші» та «Річард ІІІ”, або що привезли кияни (відео)

673
«Три товариші» та «Річард ІІІ", або що привезли кияни
Вчора, 30 листопада 2017 року, на великій сцені театру Марії Заньковецької кияни з Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка показали виставу «Три товариші» режисера Юрія Одинокого за мотивами однойменного роману Ремарка.

Перед виставою відбувся брифінг для преси виконавців головних ролей народного артиста України Євгена Нищука (міністр культури України), заслуженої артистки України Анжеліки Савченко, режисера-постановника вистави, народного артиста України Юрія Одинокого та головного режисера Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитра Богомазова.

Генеральний директор театру Марії Заньковецької Андрій Мацяк
Генеральний директор театру Марії Заньковецької Андрій Мацяк

“Я говорив на нашій Урочистій академії, що надзвичайно вдячний керівникам театрів і нашим українським театрам, Польському театру ім.. Арнольда Шифмана з Варшави, а також Театру ім. Янки Купали та Вільнюському національному театру, які люб’язно погодилися протягом цього сотого сезону  приїхати до нас. І сьогодні я з особливим задоволенням  представляю вам дорогих моїх франківців. Це наші побратими, ближчого театру до нас не має і сьогодні франківці привезли до нас свої найвидатніші вистави останнього часу – «Троє товаришів» та «Річард ІІІ”, – сказав генеральний директор театру Марії Заньковецької Андрій Мацяк.

Міністр культури України Євген Нищук пообіцяв що реставраційні роботи у Національному академічному театрі ім. М. Заньковецької, який цьогоріч святкує свій столітній ювілей, продовжуватимуть і надалі.

Міністр культури України Євген Нищук
Міністр культури України Євген Нищук

“Маю честь сьогодні в двох іпостасях вітати славетний колектив, національний колектив, Національний театр ім. Марії Заньковецької зі сторіччям. Я радий, що цей колектив славить театральне мистецтво, радий, що ця історична будівля в останні часи, попри всі складнощі, реставрується і відновлюється. Адже всі усвідомлюють, що це одна з візитівок Львова, Галичини, Західної України, тому театр треба берегти, обережно ставитися до нього всім разом і всім разом допомагати. Я дуже вболіваю за колектив театру і дуже хочу, щоб тут були блискучі роботи, щоб тут повноцінно функціонував театр і бажаю цього заньківчанам”, – наголосив Євген Нищук.

Режисер-поставник вистави Юрій Одинокий розповів про особливості поставки і зазначив що робота над виставою «Три товариші» тривала близько року.  Наголосив також що уся трупа дуже хвилюється перед показом вистави вибагливій львівській публіці.

Режисер-поставник вистави Юрій Одинокий
Режисер-поставник вистави Юрій Одинокий

“Ми чекаємо реакції львівської публіки на наш твір «Три товариші», який ми сьогодні привезли. Працювали ми над ним довго, мали свої втрати. Майже рік тому , 16 грудня, відбулася прем’єра на сцені Національного театру ім. І.Франка  і от зараз ми привезли виставу до Львова”, – сказав Юрій Одинокий.

Потрібно зазначити що кияни даремно боялися львівської публіки – вистава пройшла з шаленим успіхом. А справжні львівські поціновувачі Мельпомени з нетерпінням чекають сьогоднішньої постановки «Річард ІІІ” у виконані гостей з Києва.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.