Три прем’єри до Нового року обіцяють заньківчани

579
Учасники прес-конференції з нагоди відкриття 102-ого театрального сезону в Театрі імені Марії Заньковецької
Учасники прес-конференції з нагоди відкриття 102-ого театрального сезону в Театрі імені Марії Заньковецької

Напередодні відкриття нового театрального сезону, 30 серпня 2019 року, заньківчани поділилися творчими планами на найближчих півроку під час прес-конференції.

Чого чекати на початку нового сезону розповів генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк.

Андрій Мацяк
Андрій Мацяк

«Можливо, не зможу відкрити всі секрети, адже ми ще маємо справу з авторськими правами, а щодо деяких питань ведемо перемовини. Проте деякі цікавинки вже можемо впевнено анонсувати», – зазначив Андрій Мацяк.

Колектив театру має в планах відвідати фестиваль Транскордонного співробітництва в Кошице, що в Словаччині.

«Веземо туди вистави «Небилиці про Івана» та «Катерину». А вже у 2023 році акторські трупи з Литви, Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини завітають до Львова зі своїми творчими напрацюваннями. Варто зауважити, що програма передбачає виступи оркестрів, музикантів, виставки художників та інше. А також ми плануємо відвідати наших колег з театру імені Івана Франка, який невдовзі святкуватиме своє сторіччя», – зазначає Андрій Мацяк.

Вадим Сікорський
Вадим Сікорський

Режисер-постановник Вадим Сікорський разом з художницею-постановницею Наталією Тарасенко розповів про першу прем’єру «Із життя комах», яку глядачі зможуть відвідати вже на початку листопада.

«Звичайно, ми всі хвилюємося, адже небагато людей знайомі з творами Карела Чапека, втім ми намагатимемося зробити все, що в наших силах, аби захопити глядача творчістю цього митця», – зауважив Вадим Сікорський.

Олексій Кравчук
Олексій Кравчук

Запрошений режисер Олексій Кравчук розповів про свої плани на постановку п’єси за твором французького сучасника всесвітньо відомого письменника Еріка-Еммануеля Шмітта «Фредерік, або Бульвар Злочину». Цю роботу на сцені театру Заньковецької він присвятить своєму батькові, який був актором, і також усім своїм колегам. «Актори – це не люди, це посередники між людьми та богами. І цю точку зору я хочу показати в композиції».

Також про нову роботу розповів сценограф, з. д. м. Польщі Олександр Оверчук. Саме зараз він працює над виставою «Площа Святої Трійці» (монодрама для трьох фіналів) за мотивами «Цинамонові крамниці» та «Санаторій під клепсидрою» Б. Шульца. Показана ця вистава буде не на сцені театру, а в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія терору» у Львові.

Олександр Оверчук
Олександр Оверчук

«Твори Бруно Шульца – це література з найвищої полиці світової класики. Вона є складною та вибагливою. Ми мусимо працювати з такою літературою. Мусимо ставити різні завдання перед собою. До початку роботи мене спонукало місце – музей «Територія терору» і те, що він є у Львові. Адже саме такий заклад дає можливість вивести постановку в іншу площину. У музеї зокрема зберігаються матеріали нашого легендарного актора Богдана Коха –в’язня концтаборів, є фонограма спогадів. Також є спогади нашого корифея Бориса Міруса. Тож я відчув, що цей музей, неначе просить посвячення саме такою театральною роботою. Для нас ця робота дуже радісна в плані співпраці», – розповів на зустрічі Олександр Оверчук.

Зауважимо, що всі 3 анонсовані прем’єри: «Із життя комах» К. Чапека (режисер В. Сікорський), «Фредерік, або Бульвар злочину» Е. Е Шмітта (режисер О. Кравчук), «Площа Святої Трійці» за мотивами творів Б. Шульца (інсценівка, постановка, сценографія О. Оверчук) глядачі зможуть побачити ще до Нового року.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.