“Травма” Олени Каїнської відкриється в п’ятницю

282
“Травма” Олени Каїнської відкриється в п'ятницю

В п’ятницю, 17 березня 2023 року, о 18:30 у галереї ХотАртХол (Кушевича 1, Палац Хоткевича) відбудеться відкриття проєкту Олени Каїнської “Травма”.

Проєкт “Травма” має на меті актуалізацію та валідацію прихованих та замовчуваних травм через експозицію візуально-текстового наративу. Рефлексії та розмірковування на тему травматизації та розшарування свідомості на «до» та «після» травми опрацьовані у візуально-символічні образи та схеми.

Проєкт “Травма” складається із більше 20 великоформатних картин, кожна з яких супроводжується описовим наративом. Картини говорять про різні види травм (травма війни, травма втрати, травма локдауну та браку комунікації,  травма байдужості, психічна травма, фізична травма, травма іммобілізації та інші), а також про шляхи прожиття та подолання цих травм.

“Пренарратив про травму – крок до її полікування. Треба переусвідомити травму, щоб відчути теперішнє, та прокласти дорогу в майбутнє. А травма несе в собі конфлікт. Її хочеться відсунути і заперечити, і одночасно, проговорити та відпустити. Розповісти те, про що не говорять, що неможливо розповісти. А щоб говорити про таке, має бути безпечно. Довіряти, щоб горювати. Єдиним здоровим шляхом подолання травми є повернутись один до одного та міцно триматись. Тоді, заспокоєні та зміцнені, ми можемо вийти у світ. А спершу ми маємо виформувати переживання травми у цілісну історію, викласти її з хаосу переживань, і відновити контроль над своїм світом.” – зазначає авторка.

Оглянути казкові сюжети від Олени Каїнської до 12 квітня з 11:00 до 20:00. Вхід безкоштовний.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.