“Топоніміка Львова: вулиці, площі, сквери” – львів’ян запрошують на лекцію Андрія Гречила

723

В п’ятницю, 15 липня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться розповідь Андрія Гречила “Топоніміка Львова: вулиці, площі, сквери.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Російське повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 р. та розпалювання війни спричинило хвилю дерусифікації життєвого простору нашої країни. Не обійшли реакцію українців і назви вулиць та площ у багатьох містах, що й досі носять імена різних російських діячів, які найчастіше ні з конкретними населеними пунктами, чи й з Україною загалом нічим не пов’язані.

У Львові процес таких перейменувань було здійснено ще в перші роки відновлення української державності на початку 1990-х рр. Очевидно, в першу чергу це стосувалося декомунізації міського простору. І ось тепер розпалювання росією війни призвело до потреби детальніше переглянути міську топоніміку.

Чи існує якийсь принцип для найменувань? На які групи можна умовно розділити львівські міські топоніми? Які нові найменування необхідні Львову?

Вже традиційно частуватиме всіх гостей Торгова Марка Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.