ТОП-5 пригод Андрія Риштуна у 2023 році

4148
Бомбосховище у Львові на Підвальній. Фото Андрія Риштуна
Бомбосховище у Львові на Підвальній. Фото Андрія Риштуна

Відомий львівський дигер, краєзнавець і шукач пригод є нашим другом уже багато років. І дуже часто розповіді про свої пригоди він публікує в нас на Фотографіях Старого Львова. 

Традиційно його пригоди користуються великою популярністю. І ось, наприкінці року ми вирішили зробити ТОП-5 найбільш популярних пригод Андрія Риштуна, які він опублікував у нас.

Почнемо з найменш популярного і будемо рухатися вгору до вершини.

Отже, на п’ятій позиції з результатом в 11680 переглядів стаття про Карпатський маяк, або оглядова вежа на горі Цюхів.

Карпатський маяк, або оглядова вежа на горі ЦюхівЦе й не дивно, адже це справжній кусочок Європи в диких Українських горах! Такої споруди в Карпатах більше немає ніде! А Ви знали що недавно на горі Цюхів відкрили сучасну оглядову вежу? Краєвиди з неї вражаючі. Та й сама вежа дуже так навіть нічого! Ще й підйом на неї цілком безкоштовний.

З невеликим, але все ж таки відривом, на четверту сходинку піднялась стаття Закинутий палац біля Львова, про який усі забули, набравши 18865 переглядів.

Красива вежа, фасад з колонами… Попри свій стан, палац і досі привертає увагу. На початку 90-х років тут все ще вирувало життя, знімали серіал. Так що ж з ним потім сталося?Закинутий палац біля Львова, про який усі забулиПалац в селі Черниця (дорога Львів-Стрий) був збудований в 17 ст. на місці середньовічного замку. За Австрії це був маєток власників села. За Польщі тут відкрили український агрономічний інститут. В ньому могли навчатися лише українці, велике досягнення як на той час! Інститут був зразково-показовим в регіоні та мав хороший рейтинг.

Замикає трійку лідерів з результатом 28 352 перегляди стаття Де у Львові стояла нафтова вежа, або закинута електростанція на 1500 кВт.

Де у Львові стояла нафтова вишка, або закинута електростанція на 1500 кВтНедалеко від центру Львова колись стояла справжня нафтова вишка! Чи качала вона нафту – невідомо, але погляд привертала так точно. Поруч діяла остання приватна Львівська електростанція яку побудували ще за Польщі. Після вибуху котла електростанцію зупинили, а потім закинули.

Набравши 29912 переглядів, другу позицію рейтингу зайняла стаття Підземелля в схилі Високого Замку, на які всі забили.

Підземелля в схилі Високого Замку, на які всі забилиВи, напевно, помічали старі ворота що ведуть кудись у глиб Високого Замку? Знаходяться вони на вулиці Опришківській і давно наглухо замкнені. Люди часто мене запитують: «Можливо це якісь таємничі підземні ходи»? Ми дослідили обидва з них і ось фото та відео зсередини. Побачене вражає!

І безперечним лідером, набравши 38585 переглядів, стала стаття Найдорожчий будинок Львова і таємничі підземелля театру графа Скарбека.

Найдорожчий будинок Львова і таємничі підземелля театру графа СкарбекаНарешті нам випала унікальна нагода облазити весь-весь театр імені Марії Заньковецької (Скарбека). В глибинах фундаменту ми побачили ті самі легендарні дубові палі на яких стоїть театр. Виявляється, що фундамент споруди зроблений з каменю того самого Низького Замку, в якому жив сам князь Данило Галицький, засновник Львова. Я погладив їх рукою! Історія набагато ближча ніж нам здається з підручників.

Ми уже домовилися з Андрієм Риштуном про співпрацю на наступний рік, тому чекайте нових цікавих пригоді залишайтеся з нами.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.