Якось непомітно японська культура увійшла у наше місто. Спочатку японські сакури прийшли на зміну традиційним каштанам а традиційні японські види спорту, як то айкідо, джіу-джитсу та сумо доповнили перелік з вільної боротьби та боксу.
Страва з Японії, яка має найбільшу популярність та впевнено конкурує з італійською піцою та бургерами – як правило, це все, що ми знаємо про суші. Ми підготували дванадцять най-най фактів, які точно вас здивують!
Дійсно, суші – справжня знахідка для європейців, адже вони поєднують в собі неперевершений смак, корисні інгредієнти, особливий етикет споживання та просто дозволяє отримати задоволення від їжі та процесу. А чого ви могли не знати про найпопулярніший смаколик серед молоді?
- У Японії, звідки й походять сучасні суші, які ми любимо та їмо, їх готують виключно чоловіки. Це й не дивно, адже навіть у нас вважається, що найкращий кухар буває лише чоловічої статі. Однак японці стверджують, що жінки значно «тепліші», а тому під час приготування страви надто нагрівають інгредієнти. От такий собі маленький казус.
- Спершу суші навіть не були повноцінною стравою. Так склалось, що японці винайшли новий спосіб зберігання риби, і навіть не думали про те, щоб куштувати її таким чином. А ті суші, які ми знаємо сьогодні, з’явились лише у XVII столітті.
- Напевне, ви точно не знали, що японці ніколи не куштують суші за межами батьківщини. Адже вони просто таки впевнені, що у них найсвіжіша риба, а тому вважають, що будуть розчаровані стравами інших країн.
- Сьогодні багато людей хочуть вміти робити суші. Але чи знаєте ви про те, що вчитись на це доведеться близько п’яти років? Два з яких ви будете навчатись готувати найкращий рис, а три – правильно обирати та оперувати рибою і морепродуктами.
- В історії своє місце зайняли і найдорожчі суші в світі. Їх приготував голлівудський шеф-кухар, а ціна виправдовувалась неймовірними інгредієнтами: трюфелями, королівськими крабами, омарами, золотом та ікрою севрюги. Напевно, й справді найсмачніші суші за всю історію!
- Перший зареєстрований випадок, коли на Заході спробували суші, стався у 1953 році. Японський принц Акіхіто вирішив почастувати своїх американських гостей-чиновників новою стравою. Й досі невідомо, залишились вони задоволеними нею чи ні.
- Насправді суші можна їсти руками і це не жарт! Японські кулінарні майстри вважають, що через дотик краще передається не лише смак, а й візуальна й тактильна складові задоволення. А тому, якщо не вмієте користуватись паличками, спробуйте руками!
- Цікаво, що в Японії суші з лососем з’явились лише у 1980 році, коли норвезькі рибалки завезли його до країни. До цього використовувався менш поживний тунець та океанський окунь.
- Перед тим, як готувати восьминога, азіатські шеф-кухарі роблять йому характерний масаж, аби пом’якшити м’ясо та зробити його більш ніжним та готовим до обробки.
- Ви здивуєтесь, але у Японії не часто куштують суші. Найбільш популярною стравою був й лишається класичний рамен, а роли та інші страви з риби їдять лише кілька разів на місяць.
- Вперше в Америці зробили власний рол, який ми сьогодні знаємо й куштуємо як «Каліфорнійський», що й зміцнив популярність страви у всьому світі.
- Найбільш небезпечні в світі суші роблять із риби фугу, яка відома, як отруйна та смертельна. Для того, аби приготувати їх, кухарю доведеться отримати спеціальну ліцензію, яка підтверджує його вміння працювати зі стравою.
А щоб задоволення було більшим – користуйтесь нашою цілодобовою доставкою суші!
Юля КОТИС