ТОП-10 найпопулярніших туристичних локацій Львова

2174
Панорама Львова з даху приміщення Апеляційного суду Львівської області, що на площі Соборній,7 (колись готель «Краківський»), фото 2015 року
Панорама Львова з даху приміщення Апеляційного суду Львівської області, що на площі Соборній,7 (колись готель «Краківський»), фото 2015 року

Львів – один із найкрасивіших і найцікавіших міст України. Він має багато історичних і культурних пам’яток, які приваблюють туристів з усього світу.

Ось 10 найпопулярніших туристичних місць Львова:

1 . Площа Ринок – це головна площа Львова, історичне серце сучасного міста. Площа Ринок є однією з найбільших і найкрасивіших у Європі, а ще одним із найпопулярніших туристичних місць Львова.

Вечірній Львів. Площа Ринок
Вечірній Львів. Площа Ринок

Площа Ринок була заснована в XIV столітті і з того часу була головним центром міста. На площі проходили всі важливі події в житті Львова, від ринків і фестивалів до політичних демонстрацій і релігійних свят.

Сьогодні Площа Ринок – це все ще головний центр Львова. На площі розташовані численні магазини, ресторани і кафе, а також музеї і культурні заклади. Площа Ринок є популярним місцем для прогулянок, зустрічей з друзями і сім’єю, а також для проведення різних заходів.

Площа Ринок – це унікальне місце, яке є символом Львова. Вона є живою пам’яткою історії міста і його культури.

2. Львівська Ратуша – це адміністративний будинок у центральній частині Львова, на площі Ринок, 1. Вона є однією з найстаріших і найкрасивіших ратуш у Європі. Ратуша була побудована в XIV столітті і з того часу неодноразово перебудовувалася. Сьогодні Ратуша є резиденцією Львівської міської ради і одним із найпопулярніших туристичних місць Львова.

Сучасне фото. Львівська ратуша. Джерело: www.lvivcenter.org
Сучасне фото. Львівська ратуша.

Ратуша має форму вежі, яка увінчана шпилем. Вежа має висоту 65 метрів і є одним із найвищих об’єктів у Львові. На вершині вежі розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на місто.

3. Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької – це один із найкрасивіших і найвідоміших театрів України. Він був побудований в кінці XIX століття в стилі неоренесансу і є одним із найважливіших символів Львова. Театр названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької, яка була однією з найвидатніших оперних співачок свого часу.

Театр має велику глядацьку залу, яка може вмістити до 1200 глядачів. У театрі також є великий хор, балет і оркестр. Театр дає опери, балети, оперети та інші музичні спектаклі.

Національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької

Театр є одним із найпопулярніших туристичних місць Львова. Його відвідують щороку тисячі туристів з усього світу. Театр є також одним із найважливіших культурних центрів України. Він є місцем проведення багатьох концертів, фестивалів і інших культурних заходів.

4. Вірменська вулиця – це одна з найстаріших і найкрасивіших вулиць Львова. Вона була побудована в XIV столітті і є одним із найважливіших символів міста. Вулиця Вірменська була центральною вулицею вірменського кварталу, який був одним із найважливіших торгових кварталів Львова в середньовіччі.

Вулиця Вірменська, 2017 р.
Вулиця Вірменська, 2017 р.

Вулиця Вірменська має довжину близько 450 метрів. Вулиця забудована старовинними кам’яницями, в яких раніше жили вірмени, а також торговими і ремісничими майстернями. На вулиці Вірменській також знаходиться Ансамбль Вірменського собору та культова львівська кав’ярня “Вірменка”.

5. Палац Потоцьких – це один із найкрасивіших і найвідоміших палаців Львова. Він був побудований в XVIII столітті в стилі бароко і є одним із найважливіших символів міста. Палац належав родині Потоцьких, яка була однією з найбагатших і найвпливовіших родин у Польщі.Палац Потоцьких у Львові на вулиці Коперника, 15а яскравий зразок палацової архітектури зрілого історизму

Палац Потоцьких розташований у самому серці Львова, на вулиці Коперника, 15. Він оточений старовинним парком, у якому ростуть дерева різних видів. Палац має два поверхи і оздоблений багатим декором, в тому числі скульптурами, барельєфами і ліпниною.

6. Архикатедральний Собор Святого Юра – це один із найважливіших храмів Львова і України. Він є кафедральним собором Галицької митрополії УГКЦ і був побудований у XVIII столітті в стилі бароко. Собор є одним із найкрасивіших храмів України і є одним із найпопулярніших туристичних місць Львова.

Собор святого Юра, в якому прийняв свячення о. Дольницький. Фото: http://weloveua.com
Собор святого Юра, в якому прийняв свячення о. Дольницький. Фото: http://weloveua.com

Собор є одним із найважливіших духовних центрів України. Він є місцем проведення багатьох церковних служб, а також богословських і культурних заходів. Собор також є місцем паломництва для багатьох вірян з усього світу.

7. Львівський національний університет імені Івана Франка – це один із найстаріших університетів України й Східної Європи та найпрестижніших в Україні. Він був заснований у 1661 році єзуїтами і є одним із найстаріших університетів у світі. Університет має довгу і славну історію, і його випускниками були багато видатних учених, письменників, політиків і громадських діячів.

Головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка сьогодні (фото Сергія Гуменного)
Головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка сьогодні (фото Сергія Гуменного)

Університет є одним із провідних наукових центрів України. Університет має сильну наукову базу і проводить багато наукових досліджень у різних галузях. Університет також є одним із провідних навчальних центрів України.

8. Латинський катедральний собор – це один із найважливіших храмів Львова і України. Він є головним храмом Львівської архідієцезії Римо-католицької церкви в Україні і розташований на Катедральній площі у Львові. Собор є пам’яткою сакральної архітектури XIV—XVIII століття і є одним із найстаріших храмів Львова.

Латинська катедра у Львові
Латинська катедра у Львові

Точна дата початку будівництва собору невідома. Будівля згадується вперше в 1346 році, але, ймовірно, вона була побудована раніше. Собор неодноразово перебудовувався і добудовувався. До сьогодні збереглося 8 добудованих каплиць навколо храму. Вежа Латинської катедри є однією з найвищих споруд центральної частини міста (66 м, вища лише ратуша), разом з чотирма іншими будівлями вона відображена на логотипі міста.

9. Личаківський цвинтар – це один із найвідоміших цвинтарів у Європі. Він був заснований у 1786 році і є одним із найстаріших комунальних цвинтарів у Європі. На цвинтарі поховані понад 300 тисяч людей, зокрема багато відомих діячів української історії, культури та науки.

Личаківський цвинтар – це унікальне місце, яке є символом Львова і України. Він є живою пам’яткою історії міста і його культури.

Могила Маркіяна Шашкевича на Личаківському цвинтарі у Львові
Могила Маркіяна Шашкевича на Личаківському цвинтарі у Львові

Ось кілька цікавих фактів про Личаківський цвинтар:

  • На цвинтарі поховані понад 300 тисяч людей, зокрема багато відомих діячів української історії, культури та науки, таких як Іван Франко, Соломія Крушельницька, Володимир івасюк та інші.
  • На цвинтарі є понад 500 скульптур і рельєфів, які є справжніми шедеврами мистецтва.
    Личаківський цвинтар є одним із найпопулярніших туристичних місць у Львові.
  • Щороку його відвідують понад 1 мільйон людей.

Личаківський цвинтар – це унікальне місце, яке варто відвідати кожному, хто цікавиться історією, культурою та мистецтвом України.

10. Високий замок – це середньовічний замок, що знаходився на Замковій горі у Львові. Він був побудований в XIII столітті королем Левом Даниловичем і був резиденцією руських королів і польських королів. Замок був одним із найважливіших політичних і культурних центрів Русі. У замку зберігалися регалії влади, корони та престоли, а також цінні хрести, в тому числі із частинами Животворного Хреста.

Телевежа на Високому Замку, 2017 р.
Телевежа на Високому Замку, 2017 р.

Після захоплення Галичини польським королем Казимиром III замок використовувався як тюрма. У XVII столітті замок був сильно пошкоджений під час облоги Львова шведами. У XIX столі замок майже повністю розібрали. На місці замку зараз знаходиться парк і і оглядовий майданчик.

Звісно, кожен львів’янин має свою улюблену десятку найпопулярніших місць,  а хтось – і двадцятку і тридцятку. І це чудово, адже не любити Львів неможливо.

Наталка СТУДНЯ

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.