“Ті, що дивляться згори”, або львівські маскарони запрошують

1349

У понеділок, 12 березня 2018 року, о 16:00 кавярня-галерея «Штука»  (вул. Котлярська, 8) запрошує на відкриття фотовиставки Романа Метельського під назвою “Ті, що дивляться згори”, присвячену львівським маскаронам.

Маскарони оздоблюють чимало старих кам’яниць Львова. Поза часом і суєтою, непомітні для пересічних перехожих, вони вражають уяву всіх, чий погляд прискіпливо ковзає архітектурними деталями.

Первісною функцією скульптурних масок було відлякування злих духів. З плином часу їхня роль змінювалась, тож на початку ХХ століття замість гримас химерних істот львів’яни вже милувались прекрасними сецесійними обличчями, обрамленими пишними кучерями і вигадливими візерунками.

Постер фотовиставки Романа Метельського "Ті, що дивляться згори"
Постер фотовиставки Романа Метельського “Ті, що дивляться згори”

“Більшість перехожих їх просто не помічає, проходять повз них з опущеними головами, зануреними в буденні клопоти. Проходять і навіть не здогадуються що за ними пильнують. З фасаду кожного старого львівського будинку за нами спостерігають десятки пар очей. Очей здивованих і розгублених, добрих і злих, людських і міфічних. Очей тих, хто дивиться згори на нас. Очей львівських маскаронів”, – ділиться враженнями Роман Метельський.

В експонованій фотозбірці побачимо розмаїття, не обмежене часовими критеріями, але об’єднане авторським поглядом львовознавця Романа Метельського. Експозицію можна буде оглянути щодня впродовж березня з 10:00 до 22:00.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.