Тетяна Клименюк запрошує на лекцію “Іван Багенський – архітектор і педагог”

364
Тетяна Клименюк запрошує на лекцію

В п’ятницю, 10 березня 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1), кандидат архітектури, доцент кафедри дизайну та основ архітектури, Національного університету “Львівська політехніка” Тетяна Клименюк виголосить лекцію “Іван Багенський – архітектор і педагог”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

25 січня 2023 року минуло 140 років з дня народження Івана Олександровича Багенського – видатного представника львівської архітектурної школи і одного з її лідерів, педагога, який зберіг академічну освіту в регіоні. Його творча спадщина втілено в реалізованних проектах, педагогічній діяльності, наукових працях і статтях за фахом. Творчість архітектора не обмежується межами одного Львова, він також проектував для Варшави, Кракова, Рудника-над-Сяном, Комборни, Жегестова, ряду міст західної України, Севастополя і ін.

Роботи Івана Багенского при всій різноплановості їх стилістичних характеристик відрізняє єдина тенденція, пов’язана з класичною традицією. Іван Багенский перетворює утилітарні характеристики архітектурної форми в засоби її художньої виразності. Осмислює природно-ландшафтні та етнічні особливості краю, середовищні характеристики місця для якого проектує з тим, щоб «вписати» споруди в архітектурно-містобудівельний контекст. Шукає зміни в пропорціях і декорі ордерних систем для пристосування їх до архітектурно-будівельних норм свого часу, сучасної будівельної технології і конструкцій.

У 1921-1939 роках Іван Багенський проходить всі ступені педагогічної діяльності – від асистента до професора. Викладає курс «Архітектурна композиція на основі класичних форм». Він розробив нові комплексні методи викладання архітектури, виховав понад 370 архітекторів, багато з яких стали відомими майстрами української архітектури. Іван Багенскій зумів разом з колегами створити фундамент архітектурної освіти Львівської архітектурної школи.

У важкі 1939-1945 роки залишався вірним своєму професійному обов’язку.
Протягом 22 післявоєнних років продовжував творчу, педагогічну і наукову роботу в стінах Львівського політехнічного інституту. Завдяки активній діяльності І. Багенського, були збережені особливості і класичні традиції Львівської архітектурної школи.
Вплив Івана Багенского триває і сьогодні в роботах послідовників і учнів.

До та після лекції традиційно гостинно пригощатиме Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.