«Tête-à-tête» у Львівській Національній галереї ім Б.Г.Возницького

922
«Tête-à-tête» у Львівській Національній галереї ім Б.Г.Возницького

Вчора, 10 лютого 20016 року, в приміщенні Львівської Національної галереї імені Бориса Григоровича Возницького (вул.Стефаника, 3) відкрилася виставка відомого львівського художника Михайла Сидоренка під назвою «Tête-à-tête». 

“На виставці Ви побачили велику кількість робіт різного формату. Це перша виставка художника в стінах Львівської національної галереї мистецтв. Раніше у Львові він виставлявся в Національному музеї ім. Шептицького в 2014 році – це була колективна виставка разом з дружиною та п. Романом Яцівим. Ще були “Осінні салони” в Палаці мистецтв, а в нас художник виставляється вперше”, – сказала на відкритті куратор виставки Наталія Крокіс.

Михайло Сидоренко
Михайло Сидоренко

Михайло Сидоренко — художник сучасного пейзажу, міського пейзажу, ню та жанрової сцени. Його роботи представлені в приватних колекціях України, Франції, Люксембургу, США, Великобританії, Австралії та Росії. Крім того, в художніх колекціях La Salle museum (Філадельфія, США), Українського музею (Нью-Йорк, США), Національного музею у Львові (Україна), Палацу Антоновичів (Львів, Україна), колекції Norwell Reece (США), Галереї НаУКМА (Київ, Україна), Львівському Палаці мистецтв (Україна).

“Хочу привітати Михайла, як художник художника. Я знаю Михайла з дитинства, оскільки ми з його батьком колеги. Я бачив як Михайло починав свою творчу роботу і я весь час думав як воно буде переростати з одного в друге, тому що були пошуки і такі чорно-графічні, і чисто реалістичні. Я думаю, що кожен художник має проходити цей процес, вимальовуватися. Така метаморфоза як з гусінню, яка їсть, а потім стає метеликом. Тут теж відбулася така метаморфоза, через довгий і важкий шлях” – зазначив художник Орест Скоп.

Картини Михайла Сидоренка є імпресіоністичними за своєю суттю. Водночас, художник послуговується засобами вираження характерними для експресіонізму. Колір в його картинах є сугестивним, а олійна фарба видимо присутня, відчутна. Вальори використовуються не тільки для того щоб передати атмосферу, настрій та створити враження на полотні. Його колір, фарба, як і мазок, стають субстанцією, невід’ємною частиною художнього твору. Поверхня картин текстурна та чуттєва; часом досить рельєфна. На творчість художника повпливали Олексій Грищенко, Оскар Кокошка, П’єр Боннар, Клод Моне, Адольф Монтічеллі та Ежен Леруа.

“Думаю, що будуть виставки ще, і будуть різні аспекти творчості. Зараз планується в нас навесні пленер до Італії, планується пленер до Америки. Ведуться переговори щодо показу робіт у Ніцці . Тому, я думаю, ми рухаємося дуже добре і покажемо ще тут багато цікавого,” – поділився Михайло Сидоренко своїми планами на майбутнє.

Виставка в приміщенні Львівської Національної галереї імені Бориса Григоровича Возницького (вул.Стефаника, 3) триватиме до 10 березня 2016 року.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.