«TERRAVITA», або краса Землі за Іриною Дзиндрою

1079
«TERRAVITA», або ода оспівування краси Землі

У вівторок, 10 січня 2017 року, в галереї сучасного мистецтва  «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) відкрилася виставка живопису  та скла знаної львівської мисткині Ірини Дзиндри під назвою «TERRAVITA».

Власниця галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа»Олеся Домарадзька та Ірина Дзиндра на відкритті виставки «TERRAVITA»
Власниця галереї сучасного мистецтва «Зелена канапа» Олеся Домарадзька та Ірина Дзиндра на відкритті виставки «TERRAVITA»

Terra vita – жива земля, земля як особистість, життя котрої триває мільйони років, а ми – люди, минаємо перед нею. Львів’янка Іра Дзиндра персоніфікує її, одухотворює цю вічну стихію на своїх живописних полотнах та скляних панно. Її пейзажі максимально узагальнені. На них наша планета невизначеного віку. Вона могла б бути такою тисячі років тому, вона це тільки образ, метафора себе самої, виконана акриловими фарбами на полотні у авторській техніці, або пластами кольорового скла.

Ірина Дзиндра. Весна на острові Хоккайдо
Ірина Дзиндра. Весна на острові Хоккайдо

“Іра Дзиндра вперше виставляється в “Зеленій канапі”. Підготувала вона концептуальну, ідейну, створену спеціально для цього приміщення виставку пейзажів. Твори дуже цікаві та неординарні і для мистецького Львова є незвичними. Назва виставки “Жива Земля”, але тут, як на мене, не тільки Земля, оскільки пейзажі неземні, метафізичні, які відображають стан стихії. Дуже приємно бачити такий напівабстрактний, сміливий живопис у виконанні автора”, – сказала власниця галереї Олеся Домарадзька відкриваючи виставку.

Ірина Дзиндра
Ірина Дзиндра

На виставці представлено 15 живописних полотен, виконаних на полотні акриловими фарбами у авторській техніці та кілька скляних панно.

Ірина Дзиндра. Спека
Ірина Дзиндра. Спека

“Представлений проект  – це ода оспівування краси Землі на якій люди, як спостерігачі. На краєвидах їх немає, як немає ні будівель, ні споруд. Тобто, люди присутні як глядачі, але водночас і краєвиди дивляться на людей, оцінюють їх, розмовляють з нами і, можливо, хочуть щось сказати.

Ірина Дзиндра. Ліс в Карвінах
Ірина Дзиндра. Ліс в Карвінах

Загалом ідея проекту — зупинитись, озирнутись, прислухатись і можна почути та побачити щось надзвичайно важливе та цінне. Все, що представлено на виставці — це молитва про мир”, – розповіла Ірина Дзиндра про роботи, що склали експозицію виставки.

Ірина Дзиндра. Великий каньйон
Ірина Дзиндра. Великий каньйон

Довідково: Іра Дзиндра народилась 1977 в Луцьку, в 1992-1999 роках навчалася у Львівському коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені  Івана Труша, а в 1999-2002 роках –  у Львівській Академії Мистецтв. До  сфери зацікавлень мисткині входить живопис, графіка, гутне скло.

Ірина Дзиндра. Літня ніч
Ірина Дзиндра. Літня ніч

Персональні виставки:

 • 2004 – живопис, галерея «Склококо» Музей Ідей, Львів.
 • 2007 – “Поцілунок іуди” Музей Ідей, Львів.
 • 2014 – живопис, галерея «Примус», Львів.
 • 2015 – виставка графіки Торизонт” в Alliance Française, Львів.
Ірина Дзиндра. Вечір в Карпатах
Ірина Дзиндра. Вечір в Карпатах

Спільні проекти:

 • 1999, 2005, 2008, 2014 роки – Львівський Осінній Салон «Високий замок», Львівський Палац Мистецтв;
 • 2007 – Мистецький проект «VESELKA» Львівський Етнографічний музей;
 • 2007 – Міжнародний пленер живопису «MAXIM», Славсько, Львівська область;
 • 2008 – Міжнародний пленер живопису «Карпатський хребет», Львівський Палац Мистецтв;
 • 2013 – відкриття Lviv Fashion Week, колекція авторських прикрас «NETAKI», Львів;
 • 2013 – Slava Frolova-Group «У вічі випадковості» Львівський Палац Мистецтв;
 • 2913 – IX Міжнародний симпозіум гутного скла уЛьвові, Львівський Національний музей;
 • 2014 – Slava Frolova-Group «Українська Мова» спільно з роботами Марії Приймаченко, музей «Духовні Скарби України», Київ.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.