“Тепла осінь міста” відкриється в “Штуці”

600
Робота з експозиції виставки Ігоря Теплого
Робота з експозиції виставки Ігоря Теплого "Тепла осінь міста"

У вівторок 5 вересня 2023 року, о 18:00 в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбудеться відкриття виставки живопису Ігоря Теплого “Тепла осінь міста“.

Художник створив свій власний стиль, який базується на ідеях “пуантилізму” та “симультанізму”, тобто стилістичних напрямках європейських художників кінця ХІХ – початку ХХ століття. Однак, не просто творить в тій чи іншій манері, а специфічно її інтерпретує, переломлюючи через призму як столітнього досвіду, так і українських національних сюжетів.

Ігор Теплий
Ігор Теплий

“Роботи мої створені у техніці пуантилізму. Позитив цієї техніки в тому, що є якась ніжність переходів. Наприклад, в мене площина може складатися з трьох-чотирьох кольорів: два з них можуть бути активні, а два – взагалі брудні. І брудні гасять ту активність  і створюється зовсім інший колір, інше бачення”, – розповідає Ігор Теплий.

Протягом тривалого часу митець розписував храми і не мав часу на персональні виставки. Але війна внесла свої корективи і надала нового імпульсу до творчості.

Робота з експозиції виставки Ігоря Теплого "Тепла осінь міста"
Робота з експозиції виставки Ігоря Теплого “Тепла осінь міста”

“В «Штуці» я виставляюся вперше. Взагалі на виставці представлені роботи 2016-2018 років, я тоді активно малював, але ніде не виставлявся. Тому ці твори мало хто бачив, вони були в мене вдома. А в «Штуці» я хотів зробити виставку, бо тут особлива атмосфера”, – каже художник.

Ігор Теплий народився 1967-го року у Львові. Закінчив Львівську Національну Академію Мистецтв. Вчителі з мистецтва – Володимир Риботицький, Олександр Ярема, брав приватні уроки в Карла Звіринського (також М. Яціва, В. Манастирського, В. Черкасова, Р. Василика).

Робота з експозиції виставки Ігоря Теплого "Тепла осінь міста"
Робота з експозиції виставки Ігоря Теплого “Тепла осінь міста”

Виставкова та творча діяльність з 1991-го. А з 1997-го займається розписом і оздобленням сакральної архітектури (церков). Зараз в доробку понад 25 об’єктів в Україні, Румунії та Польщі, зокрема: церква святих Володимира і Ольги у Львові, собор Преображення Господнього у Коломиї, церква святого апостола Андрія Первозваного у с. Хоружівка Сумської обл., церква святого Володимира у м. Лугож в Румунії, церква святих апостолів Петра і Павла в с. Красна на Мароморощині в Румунії, Михайлівська церква у с. Верин на Львівщині, Успенська церква у с. Чишки на Львівщині.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.