Тенденції весняної моди 1930 року у Львові

1061
мода 1930

Традиційно, на початку сезону знайомимо читачів Фотографій Старого Львова із трендами одягу, що були популярними майже століття тому. Що ж було модним весною 1930 року? Які костюми, сукні, капелюшки, тканини?   Про це читаємо у жіночому часописі «Нова Хата» за березень та травень 1930 року (текст публікацій подається оригінальним).

Модні фасони весни 1930 р.
Модні фасони весни 1930 р.

Весняні новинки

Великодні дзвони пробудили природу дожиття. Молоденьке листє прикрасило дерева. Чудові весняні квіти зацвили голубо, жовто, фіолєтно. До радісного весняного сонця заясніли ріжними красками прегарні легкі матеріяли.

Модні фасони весни 1930 р.
Модні фасони весни 1930 р.

Зацвіли всіми красками легкі Georgett-и, маркізети, фуляри і легкі шовки. Усі вони взористі. Побіч горохів у всякій величині , кісток і трикутників переважають квітисті взори . На Georgett-ах і маркізетах цвитуть усіма красками ромени, астри, рожі, фенікси, блавати, а також стилізовані квіти і листя. Легкі як мрака матеріяли укладаються прегарно у волянти і звони. Новістю сезону є матеріял flamingo – на темнім тлі дрібні білі горошки. Flamingo є вовняне і шовковеЮ а шиють з него легкі чепурні костюми.

Весняна мода весела і молодеча як і сама весна, тільки на жаль як і молодість короткотревала.

Модні фасони весни 1930 р.
Модні фасони весни 1930 р.

Тяжчі матеріали це tweed, jersey, які своїми ясним відтінками, своєю неодностайною поверхнею надають теплішому й подорожньому одінню легкости й простоти.

Комплєти, які складаються з звонової спіднички, ¾ довгого жакета і ясної блюзки вложеної до спідниці, переважають цього року. І короткі жакети є в моді; оскільки вони tweed-у, чи іншого тяжчого матеріялу, тоді зроблені по спортовому  з паском, а коли з шовку або иншого легкого матеріялу, тоді спадають вільно на взір болєро.

Модні фасони весни 1930 р.
Модні фасони весни 1930 р.

Обриси літних суконок вже з’ясувались: передна часть досить широка на горі, вузко опинає боки а в низу нечайно розширяється в звони або складки. Приділ сукні завжди нерівний. При тім вся ширина, всі звони й складки спіднички з’осереджуються  на переді, боки бувають гладкі й тому сконка все ще робить вражіння вузкої.

Весняна мода

У весняному літньому сезону цього року модні будуть два фасони капелюхів. Малі до костюмів і плащів і широко-крисі до суконь.

Моделі капелюхів, весна 1930 р.
Моделі капелюхів, весна 1930 р.

Малі капелюхи у формі точків, турбанів і касків відслонюють чоло і мають криси укладені у фалди відповідно до фасону по боках лиця або до заду головки. Як матеріялу до того фасону уживається соломку гладку або чиновату, комбіновану з легким фільцом або шовком. Як прибрання уживається плоске звязання з оксаміту в тоні костюму чи плаща, гапт з волосіння соломки, шовкового кордонку або аплікацію з шовку. Аплікації виитнані переважно у стилізовані квіти або листки. Ті малі капелюхи, хоч на перший погляд видаються цілком скромні, через майстерне прибрання, що переважно є ручно роблене мають, так сказатиб, артистичну вартість. До костюмів і шовкових плащів носиться також шовкові малі шапочки ушиті з тафти або мягкого шовку краски костюму в двох або трьох відтінях.

Моделі капелюхів, весна 1930 р.
Моделі капелюхів, весна 1930 р.

Широкі капелюхи мають криси поширені до боків або до переду. Зроблені вони з легкої прозорої соломки, волосіння або з дуже модного соломяного кружева перетиканого шовковими нитками. Прозора соломка може бути також комбінована з фільцом. Прибрання на тих широких капелюхах плоске зі стяжки або тюлю, а також з гапту.

Вернули до моди капелюхи вязані під бородою. Легка прозора соломка з широкими шовковими або тюлевими шарфами звязаними або пущеними на плечі нагадує давні часи.

При малих капелюхах волосся ховається під крису, чоло лишається відкрите, при широко-крисих чоло рівнож, о скільки можливо, відкрите, а по боках насувається волосся на лице.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.