Театральний марафон “А Я ВІРЮ” збиратиме гроші для актора Олеся Федорченка

0
536
Олесь Федорченко
Олесь Федорченко

З 4 по 9 червня 2019 р. у Львові триватиме благодійний Театральний марафон “А Я ВІРЮ”, створений студентами третього курсу ЛНУ ім. Івана Франка (факультет культури і мистецтв) групи КМА-31.

Театральний марафон відбудеться задля підтримки заньківчанина Олеся Федорченка, який потрапив ще влітку 2018 року у ситуацію, що кардинально змінила його життя.

Театральний марафон"А Я ВІРЮ"
Театральний марафон”А Я ВІРЮ”

Про ідею виникнення марафону, локації та вистави розповів Фотографіям Старого Львова актор, помічник художнього керівника театру ім. Марії Заньковецької Юрій Чеков:

“Ідея виникла з ініціативи студентів. Я їм запропонував зробити такий іспит на витривалість – тиждень своїх вистав, які у нас є за три курси. І вони вирішили цю ідею втілити, але присвятити чомусь. Щоб були не просто іспити, а була якась ціль. Виникла така ініціатива, щоб прилучитися до збору коштів для Олеся Федорченка. Тому всі вистави були присвячені саме цьому.

Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»
Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»

Щодо локацій, то, оскільки у нас також ідуть вистави, то не хотілось перериватись. Тому була домовленість з директором Палацу мистецтв і 6 числа ми граємо нову виставу «Як наші предки реготали» в Палаці мистецтв, а в суботу ми приймаємо участь у відкритті Всеукраїнського святкування 400-річчя Українського театру, або як воно називається «інтермедій Якуба Гаватовича», яке буде проходити в вересні. Але ми вже своїм виступом відкриваємо це святкування на всеукраїнському рівні. Це будуть Кам’янецькі театральні зустрічі, які ми започатковуємо своїм виступом і вони будуть починатися саме з Шевченка. Шевченко, Ліна Костенко – об’єднана вистава, яка називається «І повіє огонь новий».

Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»
Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»

А у нас в театрі відбудуться вистави: «Ромео і Джульєтта», в  п’ятницю відбудеться відновлена вистава «Сестри Річинські», і в неділю прем’єра – вечір Наталії Давидовської, поетеси, яку забули в певній мірі. Хочемо відродити це ім’я і також започаткувати зібрання коштів, або залучити людей для того щоб перевидати її збірку, яка була видана на початку 1990-х років. Тут до нас долучиться Наталя Криничанка, яка також буде виконувати твори і наші актриси також будуть читати вірші Наталії Давидовської.

Режисерами вистав є Таїсія Литвиненко і Марта Коваль, яка ставила наші пластичні номери. До вистав залучені всі наші студенти”.

Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»
Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»

“Олесь Федорченко сказав: “Я ще здивую, ви це побачите”, – саме ця фраза спонукала нас на створення такої події. Ми з нетерпінням чекаємо його повернення на велику сцену. Тому, презентуємо для вас і запрошуємо на театральний марафон (6 подій), бо у нас теж є нестримне бажання дивувати, яке є в Олеся. І ми здивуємо, ось побачите” – зазначають на сторінці події Театрального марафону у Фейсбук.

Вистави Театрального марафону відбудуться на камерній сцені театру імені Марії Заньковецької та у Палаці мистецтв. Вхід вільний. На місці буде розміщена благодійна скринька і кожен матиме змогу підтримати Олеся Федорченка матеріально.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.