Театральний марафон “А Я ВІРЮ” збиратиме гроші для актора Олеся Федорченка

668
Олесь Федорченко
Олесь Федорченко

З 4 по 9 червня 2019 р. у Львові триватиме благодійний Театральний марафон “А Я ВІРЮ”, створений студентами третього курсу ЛНУ ім. Івана Франка (факультет культури і мистецтв) групи КМА-31.

Театральний марафон відбудеться задля підтримки заньківчанина Олеся Федорченка, який потрапив ще влітку 2018 року у ситуацію, що кардинально змінила його життя.

Театральний марафон"А Я ВІРЮ"
Театральний марафон”А Я ВІРЮ”

Про ідею виникнення марафону, локації та вистави розповів Фотографіям Старого Львова актор, помічник художнього керівника театру ім. Марії Заньковецької Юрій Чеков:

“Ідея виникла з ініціативи студентів. Я їм запропонував зробити такий іспит на витривалість – тиждень своїх вистав, які у нас є за три курси. І вони вирішили цю ідею втілити, але присвятити чомусь. Щоб були не просто іспити, а була якась ціль. Виникла така ініціатива, щоб прилучитися до збору коштів для Олеся Федорченка. Тому всі вистави були присвячені саме цьому.

Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»
Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»

Щодо локацій, то, оскільки у нас також ідуть вистави, то не хотілось перериватись. Тому була домовленість з директором Палацу мистецтв і 6 числа ми граємо нову виставу «Як наші предки реготали» в Палаці мистецтв, а в суботу ми приймаємо участь у відкритті Всеукраїнського святкування 400-річчя Українського театру, або як воно називається «інтермедій Якуба Гаватовича», яке буде проходити в вересні. Але ми вже своїм виступом відкриваємо це святкування на всеукраїнському рівні. Це будуть Кам’янецькі театральні зустрічі, які ми започатковуємо своїм виступом і вони будуть починатися саме з Шевченка. Шевченко, Ліна Костенко – об’єднана вистава, яка називається «І повіє огонь новий».

Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»
Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»

А у нас в театрі відбудуться вистави: «Ромео і Джульєтта», в  п’ятницю відбудеться відновлена вистава «Сестри Річинські», і в неділю прем’єра – вечір Наталії Давидовської, поетеси, яку забули в певній мірі. Хочемо відродити це ім’я і також започаткувати зібрання коштів, або залучити людей для того щоб перевидати її збірку, яка була видана на початку 1990-х років. Тут до нас долучиться Наталя Криничанка, яка також буде виконувати твори і наші актриси також будуть читати вірші Наталії Давидовської.

Режисерами вистав є Таїсія Литвиненко і Марта Коваль, яка ставила наші пластичні номери. До вистав залучені всі наші студенти”.

Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»
Сцена з вистави «Ромео і Джульєтта»

“Олесь Федорченко сказав: “Я ще здивую, ви це побачите”, – саме ця фраза спонукала нас на створення такої події. Ми з нетерпінням чекаємо його повернення на велику сцену. Тому, презентуємо для вас і запрошуємо на театральний марафон (6 подій), бо у нас теж є нестримне бажання дивувати, яке є в Олеся. І ми здивуємо, ось побачите” – зазначають на сторінці події Театрального марафону у Фейсбук.

Вистави Театрального марафону відбудуться на камерній сцені театру імені Марії Заньковецької та у Палаці мистецтв. Вхід вільний. На місці буде розміщена благодійна скринька і кожен матиме змогу підтримати Олеся Федорченка матеріально.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.