Театр танцю “Життя” відсвяткував своє 35-річчя гучною прем’єрою “ARTeФАКТИ”

425
Театр танцю
Театр танцю "Життя"

У Львівській опері відбувся грандіозний ювілейний концерт знаменитого на увесь світ українського танцювального колективу

Театр танцю “Життя” під керівництвом народної артистки України Ірини Мазур презентував у Львові, на сцені Львівської національної опери, концептуальний ювілейний проект “ARTeФАКТИ”. Три з половиною десятиліття власної історії і кілька століть історії України – двогодинне яскраве дійство увібрало в себе глибинні змісти коду української нації. Зірковими гостями святкової концертної програми ТанцТеатру стали співачка, народна артистка України Руслана, скрипаль-віртуоз Олександр Божик і лірник Гордій Старух. Ведучими вечора були співаки Ірина Доля та Назар Савко.

Театр танцю "Життя"
Театр танцю “Життя”

 Енергія та шалений драйв – це «Життя»! Коли українцям аплодують стоячи понад 50 країн світу – це «Життя». Коли від «Диких танців» під ногами тріскає сцена «Євробачення» – це «Життя». Коли танцем можна сказати більше, ніж словами – це «Життя»! Коли в цілому світі знають, що все українське – це модно, сучасно, гордо, і це також «Життя»! І так 35 років – в одному ритмі.

Театр танцю "Життя"
Театр танцю “Життя”

Кілька років тому відомий львівський модерн-балет «Життя» переродився у танцювальний театр. Постановки колективу давно вийшли за рамки суто танцювальних – артисти, окрім хореографії та пластики, усе більше почали розкривати на сцені акторський та вокальні таланти. Від часу перемоги на Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення» з Русланою у 2004-му в Стамбулі «Життя» став окремою потужною творчою одиницею і за останні десять років дивував мистецький світ сміливими, креативними, резонансними проектами  «Ремінісценції.UA», «Етноеволюція», «DEKADANCE», «LoveSorry»… Щоразу через сучасні форми й засоби творці розкривають змісти – давні і вічні, праукраїнські. Бо, переконані, саме в таких змістах закодовані і збережені секрети нашої, української, сили.

Театр танцю "Життя"
Театр танцю “Життя”

Новий проект ТанцТеатру «Життя» «ARTeФАКТИ» – це ключ для українців до розуміння власного «Я». Це історія про те, як мистецтво протягом століть впливало на нас, на наші емоції, формувало нас як особистостей.

Театр танцю "Життя"
Театр танцю “Життя”

«Українці – модерна нація. Нам є ким і чим пишатися! Росія століттями прищеплювала нам комплекс меншовартості. Пора викорінити його з нашої підсвідомості раз і назавжди. Восьмий рік ми змушені захищати свою землю від ворога, і досі не чуємо себе сповна. Вперто не черпаємо тієї потужної сили та неймовірної енергії, які нам залишили наші пращури. У буквальному сенсі цього слова – забуваємо, хто ми… Наша ідентичність знову під загрозою, чого й чекають реваншисти імперського «русского мира». В «ARTeФАКТАХ» шукаю підтримку у тому, що наповнювало нас зсередини не одне століття – в колисковій матері дитині, у геніальних картинах Марії Приймаченко, у революційній на свій час музиці Максима Березовського…», – каже незмінний протягом 35 років керівник Танцювального театру «Життя», народна артистка України Ірина Мазур.

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.