Тарас Химич має шанс отримати «Оскар» за фільм «ЖИВА» (відео)

420

Як стало відомо, Український оскарівський комітет звернувся до львівського режисера, кліпмейкера Тараса Химича з пропозицією взяти участь у всеукраїнському відборі для участі у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

«Для мене це була велика несподіванка. Приємно, що мою роботу так оцінюють. Фільм «Жива» – це мій перший художній фільм і його я знімав протягом трьох років. Було затрачено багато, але цей досвід і зустріч з прототипом головної героїні змінив моє життя. Мене зачепила Анна Попович, особливо людська сторона цієї історії, не мілітарна, не політична, не протистояння, а така проста жіноча історія, яка дуже несподівано розвивається і здається, що таке не може бути. Я слухав її протягом двох років і відчув, що це треба знімати, бо таке не могло бути, але воно все ж було. Я не знаю чи пройду відбір, але вже сама увага до моєї роботи для мене багато що означає», – каже режисер Тарас Химич.

Тарас Химич
Тарас Химич

«Це перший випадок в історії незалежної України, щоб режисер із Західної України зі своїм фільмом брав участь у такому відборі, адже «Оскар» – це найпрестижніша нагорода у галузі кінематографії. До того ж цьогоріч ювілейне нагородження. За умовами Американської кіноакадемії лише один фільм від країни має право змагатись, щоб увійти у фінальний відбір. Ми віримо та сподіваємось, що цьогоріч Україну у Штатах представлятиме фільм «ЖИВА», – додає Тарас Химич.

https://youtu.be/SLj-dQ3VLyg

Нагадаємо, що Тарас Химич та його команда Invert Pictures зараз знімають бойовик на історичну тематику на основі історії Данила Романовича (Галицького) під назвою «Король Данило». Робота у самому розпалі! Цікавим фактом є те, що «Король Данило» стає справжнім народним фільмом, адже його творці оголосили про дозбір коштів на стартовій платформі www.na-starte.com, де кожний охочий зможе долучитися до знімального процесу.

Уляна ШПУЛЯР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.