ТанцТеатр «Життя» презентує кліп-реконструкцію «Рекрутська коломийка» (відео)

413
Кадр з кліпу «Рекрутська коломийка»
Кадр з кліпу «Рекрутська коломийка»

ТанцТеатр «Життя» презентує прем’єру кліпу «Рекрутська коломийка» – у рамках свого проекту «ДНК» («Дух. Нація. Культура»). Відео порушує болючу для України тему війни, проводячи паралелі між минулим та теперішнім. У ролику показано, як війна може втрутитися у людську долю… Так було сто років тому, так є і зараз… Творці відео знову хочуть нагадати, що незасвоєні уроки Історії мають здатність повторюватися. «Рекрутська коломийка» наскрізь пронизана символізмом та містикою, українською традицією, автентикою та особливим колоритом… За сюжетом, дівчина готується до весілля, чекає свого щастя…

У відео-реконструкції режисер використовує образ прядки – як символ дівочо-жіночої долі. Ця доля може бути різною. Вона наче нитка, яку прядуть Діви Долі – Судениці. Одним Судениці напрядуть червоних ниток, яскравих та нескінченних як любов, а іншим – чорних і несправедливо обірваних на півоберті життя… Містичні жіночі образи червоно-чорним прядивом наче виворожують майбутнє, яке дуже нагадує долю української землі – непросту, трагічну, але із невгасимим вогнем віри і любові.

Кадр з кліпу «Рекрутська коломийка»
Кадр з кліпу «Рекрутська коломийка»

«Рекрутській коломийці» уже понад сто років, – розповідає керівник ТанцТеатру «Життя», режисер кліпу, народна артистка України Ірина Мазур. – Створена вона у часи Першої світової війни. Минуло стільки часу, а слова «Ой співаймо, товаришу, бо вже не будемо, / За дві, за три неділеньки до войська підемо. / Як будемо, пане брате, на коня сідати, / Буде твоя, буде моя дівчина плакати…» – на жаль, досі актуальні… Московія відкрито нищить нас не лише градами, а й підступною інформаційною війною, завданням якої є руйнувати все українське. А ситуація на сьогодні в Україні – надсерйозна: здаються наші державницькі інтереси, під гаслами «миру» просовують приховану капітуляцію, звільняють злочинців, яких мали б судити, карають героїв, яких мали б славити…

Такого контенту, як наша «Рекрутська коломийка», зараз дуже бракує. Бо це наша культурна зброя. Вона в усі часи відбивала атаки на ідентичність українця і давала йому можливість не втратити себе».

Кадр з кліпу «Рекрутська коломийка»
Кадр з кліпу «Рекрутська коломийка»

Проект «ДНК» («Дух. Нація. Культура»), частиною якого став відеокліп «Рекрутська коломийка», – це ще один проект ТанцТеатру «Життя» опісля уже реалізованих резонансних програм «LoveSorry», «Ремінісценції.UA», «Етноеволюція» і «DEKADANCE». Як і всі постановки «Життя», «ДНК» – глибокий та масштабний задум. Його творці через сучасні форми й засоби розкривають змісти – давні і вічні, праукраїнські. Бо переконані, що саме у цих змістах закодовані і збережені секрети нашої, української, сили.

«Зараз, коли усім нам економічно дуже непросто, а митцям і поготів, такі проекти реалізовувати – дуже складно, – додає Ірина Мазур. – Але якщо їх не робити, не творити нового, якісного, наскрізь українського продукту, то дуже швидко забудемо, хто ми, що будує нас, наповнює, підживлює».

«Рекрутську коломийку» творили:

  • Ідея та режисура – Ірина Мазур.
  • Вокал – Володимир Мазур, Ростислав Довганський, Олександр Гарбарчук, Юрій Гринчук, Катерина Булей, Христина Вишневська.
  • Діви Долі – Ілона Пріяткіна, Анжела Ісмайлова, Марія Андрієвська, Христина Кушпіт.
  • ТанцТеатр «Життя».
  • Аранжування – Гордій Старух.
  • Запис і зведення – студія Virtuoso Records (звукорежисер Богдан Нестор).
  • Оператор-постановник – Сергій Князєв.
  • Художник-постановник – Ірина Мазур (молодша).
  • Графіка – Мирослав Стецьків.
  • Editor/color – Микола Яворський.

Галина ГУЗЬО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.