Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита

535
Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита

5 листопада 2017 року у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа (м. Львів, вул. Хуторівка, 35), відбувся другий сезон унікального благодійного заходу «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита», під час якого митці різних галузей мистецтва у свій спосіб складали молитву до Праведного Митрополита Андрея Шептицького тим самим даруючи кошти Свято-Іванівській Лаврі на віднову старих дерев’яних пам’яток архітектури.

Благодійний захід «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита»
Благодійний захід «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита»

 Традиційно захід розпочав духовий оркестр семінарії св. Духа, який на руки всіх присутніх склав свою музичну молитву до Митрополита. Особливим гостем концерту був владика Володимир (Груца), єпископ-помічник львівського митрополита, котрий виступив з батьківським благословенням і закликом кожному з нас бути «руками», «очима», «ногами» митрополита Андрея і творити добрі справи.

Єрм. Юстин Бойко представив 7 таємниць, які приховує старенька лавра заснована Андреєм Шептицьким, а також закликав детально пізнати історію Лаври у часі наукової конференції, яка відбудеться 17-19 листопада 2017 р.

Під час заходу було виставлено для огляду макети  дерев’яних  зниклих церков  «Поема в дереві» п. Михайла Яськовича.

Благодійний захід «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита»
Благодійний захід «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита»

«Митрополит Андрей дуже любив художників, вбачав у них високодуховних людей, підтримував і розвивав їх талант. Проте мало хто знає, що граф Андрей Шептицький також дуже любив малювати. В рамках другого сезону “Молитви до митрополита”  ми мали унікальну можливість побачити полотна намальовані пензликом владики і почути презентації його творів з уст генерального директора Національного Музею у Львові ім Андрея Шептицького, заслуженого працівника культури п.Ігоря Кожана. Ці два твори експонувалися 2 години у стінах Львівської Духовної Семінарії Святого Духа і кожен бажаючий міг побачити харизму перегінського бойка, і ніжність неба у пейзажі. Владика високо цінував талант, і цього вечора художники склали в пожертву митрополиту найкращі свої полотна, щоб в такий спосіб долучитися до відродження Свято-Іванівської Лаври», – розповіла організатор Олена Білоус.

Благодійний захід «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита»
Благодійний захід «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита»

Художники, які з любов’ю надали свої полотна  для благодійної справи: п. Люба Лебідь Коровай, п. Тарас Лозинський , народний художник п.  Петро Сипняк, заслужений  художник п. Теодозій Салій, заслужений діяч мистецтв Орест Скоп,  п. Петро Сметана,  п. Вікторія Шатківська,  п. Уляна Слюсар, і інші.

Капела "Дударик"
Капела “Дударик”

За підсумками другого сезону загальна сума, що її передали організатори на віднову Лаври склала 156 тисяч 50 грн.

Окрему вдячність організатори висловлюють легендарній капелі «Дударик», учасники якої склали свою чарівну  молитву на завершення заходу.

 Довідково:

Проект «Таємниці старої Лаври, або молитва до Митрополита» – благодійний захід Олени Білоус та львівських митців на підтримку відновлення дерев’яних архітектурних пам’яток, які належать Свято-Іванівській Лаврі та Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького. Вперше захід відбувся  19  лютого   2017 р.  В проекті організатори поєднали виставку сакрального мистецтва, олійного живопису, конференцію, молитву і концерт. Ідея благодійного проекту визріла під час наукової конференції: «Музей народної архітектури та побуту у Львові – спадщина Митрополита Андрея» у часі святкування 150-літнього ювілею від дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького.  Благодійний захід музичним супроводом підтримали вокальна формація «Пікардійська Терція» та духовий оркестр семінарії, які підготували для цієї події новий репертуар.

Христина КУТНІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.