Табір «Росинка», або справжній рай родом з дитинства

5728
Табір «Росинка», або справжній рай родом з дитинства

Рішенням районної ради та розпорядженням голови райдержадміністрації у січні 2003 року створено позашкільний заклад освіти – Жовківський районний дитячий центр оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка», який розміщений у селі Зіболки.

Табір є державним закладом комунальної власності соціального спрямування. Оздоровлюються тут діти-сироти, діти – переможці олімпіад, діти з малозабезпечених сімей, путівки розподіляє між школами відділ освіти Жовківської районної ради пропорційно до кількості дітей в школі. Освітянський бюджет “скрипить”, але витягує таки видатки на табір. Загалом на утримання табору йде приблизно 1 мільйон 200 тисяч гривень – на ці кошти якась школа могла б покращити свій матеріально-технічний стан, але здоров’я дітей є далеко не останнім в добробуті держави.

“Я тут працюю з 2003 року. Ми культивуємо серед  дітей Жовківщини активні форми відпочинку, дозвілля і туризму через механізм оздоровлення. Цього року у нас оздоровилось за 4 зміни 720 дітей – серед них 100 дітей пільгових категорій, які не оплачують нічого. Батьки інших дітей доплачують по 100 гривень за 14 днів, всі інші витрати бере на а себе держава.  Цього року у нас також оздоровлювались діти з інших міст, так з Києва була група 30 дітей, бути також діти з Жовтих Вод з Дніпропетровщини”, – розповідає директор табору  Лука Петрович Павлюк.

Цього року в таборі працює близько п’яти різноманітних тематичних гуртків. Це і хореографічний, і туристичний, і велосипедний та інші. Кожного вечора о 18.00 відбуваються музично-розважальні заходи на літній сцені. Особлива увага ту т приділяється туристичній тематиці, якою в таборі займається заступник директора Олексій Юрійович Сопілко.

На території табору знаходиться 54 будиночки, з них житлових для дітей – 45, інші мають господарське призначення. Виховниками у нас працюють студенти-практиканти з Бродівського педагогічного коледжу та педагоги з жовсківських шкіл. На загін з 30 дітей приблизно припадає 2-3 виховники.

Наступного року табір святкуватиме свій перший потужний ювілей – 40 років існування.  Створений він був 1976 року силами сільських господарств – кожен колгосп в районі збудував один будиночок і табір розпочав своє існування.

В 90-их роках табір приблизно на 10 років перебрав на себе УДЮМК Франківського району міста Львова. В 2003 році, завдяки районній владі в особі Петра Панасовича Комара, табір було повернуто в комунальну власність Жовківського району. З цього моменту табір почав своє друге життя і по наш час радо зустрічає своїх маленьких гостей.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.