Табір «Росинка», або справжній рай родом з дитинства

4353
Табір «Росинка», або справжній рай родом з дитинства

Рішенням районної ради та розпорядженням голови райдержадміністрації у січні 2003 року створено позашкільний заклад освіти – Жовківський районний дитячий центр оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка», який розміщений у селі Зіболки.

Табір є державним закладом комунальної власності соціального спрямування. Оздоровлюються тут діти-сироти, діти – переможці олімпіад, діти з малозабезпечених сімей, путівки розподіляє між школами відділ освіти Жовківської районної ради пропорційно до кількості дітей в школі. Освітянський бюджет “скрипить”, але витягує таки видатки на табір. Загалом на утримання табору йде приблизно 1 мільйон 200 тисяч гривень – на ці кошти якась школа могла б покращити свій матеріально-технічний стан, але здоров’я дітей є далеко не останнім в добробуті держави.

“Я тут працюю з 2003 року. Ми культивуємо серед  дітей Жовківщини активні форми відпочинку, дозвілля і туризму через механізм оздоровлення. Цього року у нас оздоровилось за 4 зміни 720 дітей – серед них 100 дітей пільгових категорій, які не оплачують нічого. Батьки інших дітей доплачують по 100 гривень за 14 днів, всі інші витрати бере на а себе держава.  Цього року у нас також оздоровлювались діти з інших міст, так з Києва була група 30 дітей, бути також діти з Жовтих Вод з Дніпропетровщини”, – розповідає директор табору  Лука Петрович Павлюк.

Цього року в таборі працює близько п’яти різноманітних тематичних гуртків. Це і хореографічний, і туристичний, і велосипедний та інші. Кожного вечора о 18.00 відбуваються музично-розважальні заходи на літній сцені. Особлива увага ту т приділяється туристичній тематиці, якою в таборі займається заступник директора Олексій Юрійович Сопілко.

На території табору знаходиться 54 будиночки, з них житлових для дітей – 45, інші мають господарське призначення. Виховниками у нас працюють студенти-практиканти з Бродівського педагогічного коледжу та педагоги з жовсківських шкіл. На загін з 30 дітей приблизно припадає 2-3 виховники.

Наступного року табір святкуватиме свій перший потужний ювілей – 40 років існування.  Створений він був 1976 року силами сільських господарств – кожен колгосп в районі збудував один будиночок і табір розпочав своє існування.

В 90-их роках табір приблизно на 10 років перебрав на себе УДЮМК Франківського району міста Львова. В 2003 році, завдяки районній владі в особі Петра Панасовича Комара, табір було повернуто в комунальну власність Жовківського району. З цього моменту табір почав своє друге життя і по наш час радо зустрічає своїх маленьких гостей.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.