Табаков – мавпа, Гайтана – мавпа, Дзідзьо – мавпа, зрештою, інші теж мавпи

1337

20 січня у ресторані імпровізацій «Грушевський сinema jazz» (проспект Шевченка, 28) відбулося відкриття виставки-продажу дружніх шаржів на селебритиз «Українська МавпаDoll», серед яких лялька Гайтани, Руслани, Осадчої та ін. 

Майстрині створили незвичні образи відомих українців, аби популяризувати мистецтво авторської ляльки. Об’єднання лялькарів та художників, а це – Лана Малкова-Мостова, Катерина Кирилова, Оксана Весна, Олена Цілуйко та Саша Лозинська-Ярошевич, засноване у Львові в липні 2015 року. Метою клубу є поширення та піднесення мистецтва авторської ляльки не лише в Україні, а й за її межами. Мисткині впевнені, що мистецтво ляльки не дає чітких відповідей, проте ставить відверті питання. На виставці можна побачити кількадесят унікальних експонатів, прототипами яких є знані українці.

«На таємному зібранні мистецької секти LADin CLUB п’ятеро жінок вирішили сотворити невідому науці мавпаdoll. Вони пішли шляхом експерименту. І хоч мавпа красива, як мавпа, а людина – як людина, мистецтво долає межі», – наголошують організатори.

«Хоча зображення людини в образі мавпи не є новим навіть для українського мистецтва, у тривимірному форматі авторської ляльки наш проект є дебютом. Більша подібність до мавпи чи, навпаки, до людини визначалась кожним автором індивідуально. Я працюю над створенням образу улюбленого письменника Юрія Андруховича. На кого він більше схожий? О, це точно альфа-самець!», – розповідає мисткиня Катерина Кирилова.

З часу відкриття виставки її постійно відвідують “прообрази” мавполяльок і навіть влаштовують фотосесії зі своїми ляльковими двійниками. Так відомому українському співаку Павлу Табакову дуже сподобався…. він сам у зменшеному вигляді. На жаль, на саме відкриття виставки Павло потрапити не зміг, але наступного дня одним з перших завітав у «Грушевський сinema jazz».

Співак Павло Табаков зі своєю мавполялькою
Співак Павло Табаков зі своєю мавполялькою

Експозиція триватиме у «Грушевський сinema jazz» до 20 лютого 2016, або до повного розпродажу мавполяльок.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.