“Сини Івана Франка – перші українські фахівці руханки та змагу”, або Урочиста Академія з нагоди ювілею Івана Франка

1753

У четвер, 22 грудня 2016 року,  о 16.00 в Актовій залі головного корпусу Львівського державного університету фізичної культури ім. І. Боберського (вул. Костюшка, 11) відбудеться Урочиста Академія з нагоди відзначення 160-річчя від народження Івана Франка. Родина Каменяра, зокрема його сини Тарас і Петро, вихованці професора тіловиховання Івана Боберського, мали безпосередній стосунок до початків становлення фізичної культури і спорту у нашому краї. Саме тому тема заходу: «Сини Івана Франка – перші українські фахівці руханки і змагу».

Захід організовано кафедрою олімпійської освіти ЛДУФК спільно з Комісією тіловиховання і спорту ім. І. Боберського Наукового товариства імені Шевченка та Львівським обласним будинком учителя.

Постер Урочистої Академії з нагоди відзначення 160-річчя від народження Івана Франка "Сини Івана Франка - перші українські фахівці руханки та змагу"
Постер Урочистої Академії з нагоди відзначення 160-річчя від народження Івана Франка “Сини Івана Франка – перші українські фахівці руханки та змагу”

Цікавинками урочистості, окрім виступів з науковими повідомленнями фахівців (знаний львівський франкознавець Наталя Тихолоз, дослідники національної фізичної культури українців Ярослав Тимчак і Андрій Сова) стануть: перша прилюдна експозиція особистих спортивних речей Петра Франка; зустріч з нащадками родини Івана Франка.

Петро Франко
Петро Франко

Очікується, що в урочистості, окрім організаторів, візьмуть участь представники громадських організацій Львова («Рідна Школа», «Пласт», «Карпатський лещетарський клуб», «Конгрес української інтелігенції») та авторитетні особистості – Валентин Мороз, Леся Крип’якевич, Леся Чабан-Боберська, Володимир Парубій і інші.

Андрій СОВА, Ярослав ТИМЧАК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.