Симфонічний оркестр Львівської філармонії став одним з хедлайнерів фестивалю у польському Кросно

246
Оркестр Львівської філармонії у Польщі
Оркестр Львівської філармонії у Польщі

Під диригуванням Володимира Сивохіпа один із найстаріших українських колективів презентував слухачам програму української і польської симфонічної музики.

Впродовж 12-14 серпня у польському місті Кросно тривав щорічний фестиваль «Young Arts Festival». Цьогоріч одним із хедлайнерів фестивалю став Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії імені М. Скорика.

Young Arts Festival – фестиваль, який поєднує музичні стилі, наново відкриваючи для слухачів класичне та джазове звучання. Вже 7 років він проводиться у польському Кросно та представляє класичну музику в сучасному ракурсі, на перехресті різних музичних жанрів та у дивовижних місцях. Фестиваль щорічно представляє імена кращих артистів та колективів Польщі та світу, серед яких цьогоріч – Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії.

Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії виступив у неділю, 14 серпня, на закритті фестивалю у найбільшому концертному залі міста – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (Kolejowa 1, Krosno). Диригентом вечора був Володимир Сивохіп.

Львів’яни презентували для гостей програму симфонічної української та польської музики. У концерті прозвучали три симфонічні поеми: «Степ» Зигмунда Носковського, яка символічно звучала на першому концерті Львівської філармонії та її симфонічного оркестру у вересні 1902 року, також історія про польських Ромео і Джульєтту – «Станіслав і Анна Освенцим» Мечислава Карловіча та легендарна історія мужності і героїзму – «Гражина» Бориса Лятошинського.

Концерт за участі українського оркестру був присвячений польсько-українському братерству та став виявом підтримки та єдності світу культури. Адже через жорстоку війну росії проти України, зазначали пошкоджень та були знищені сотні культурних осередків, а багато колективів втратили не лише свою аудиторію, а й можливість будь-яких виступів.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.