«Святі жони», або виставка присвячена пам’яті жінок-мироносиць

1688
«Святі жони», або виставка присвячена пам’яті жінок-мироносиць

Вже сьогодні, 12 травня 2017 року, о 16 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії (площа Музейна, 1) відбудеться відкриття виставки «Святі жони». Виставка присвячена пам’яті жінок-мироносиць, які супроводжували Ісуса Христа на шляху від Галілеї до Голгофи й залишилися поруч з Учителем до Його останнього подиху на Хресті. 

Жіночі руки приготували до погребіння і пречисте тіло Його. Саме Марії Магдалині першою з’явився Воскреслий Христос. Після Вознесіння Спасителя Його учениці, так само як і учні-чоловіки, розійшлися по всьому світу з проповіддю Євангелія. Проповідували християнську віру своїм народам бла¬гочестива цариця Єлена в греко-римському світі, свята рівноапос¬тольна Ніна – просвітителька Грузії, Феодора – в Болгарії, Людмила – в Богемії, Домбровка – в Польщі, у нас – свята благовірна княгиня Ольга.

Зачаття Св. Анни
Зачаття Св. Анни

В усі часи, від початку зародження християнства, жінки були прикладом духовної міці і стійкості, які мужньо аж до смерті сповідували Христа, що не завжди могли продемонструвати чоловіки.

Христос і Св. Вероніка
Христос і Св. Вероніка

У представленій експозиції – ікони, картини, хоругви, скульптура XVII–XX ст. святих і блаженних жінок: Анни – матері Богородиці, Ольги, Марії Єгипетської, Параскеви П’ятниці, Вероніки, Катерини, Варвари, Терези, Марії Магдалини, Праведної Єлизавети, Жа́нни д’Арк, Лаврентії Гарасимів, Олімпії Біди та інших.

Св. Текля
Св. ТекляСв. Текля

Виставку підготовлено Львівським музеєм історії релігії спільно з Червоноградською філією, а також Музеєм сакрального мистецтва Львівської архієпархії Української греко-католицької церкви. Куратор виставки – Руслана Бубряк.

Ірина ЦЕБЕНКО
завідувач відділу ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.