Світова прем’єра твору українського композитора пройде у Львівській філармонії (відео)

93
Світова прем’єра твору українського композитора пройде у Львівській філармонії

У Львівській філармонії відбудеться прем’єра твору українського композитора Євгена Петриченка «Concerto Grosso з позитивом». Подія відбудеться у Львівській філармонії 6 жовтня о 19:00.

У проєкті Євгена Петриченка «Concerto Grosso з позитивом» фокусом уваги стане саме сьогодення, яке щомиті змінюється на краще завдяки особливим людям. Цих світлих людей легко розгледіти в суцільній темряві, адже вони є агентами змін та ініціаторами новацій у суспільстві. Вони — дерева, вони — творці, вони — пасіонарії.

Отже, цей проєкт — про творців прекрасного в часи жахливого, про світло в часи суцільної темряви, про позитив у часи тотального негативу.

Наш «великий концерт з позитивом», а саме ми трактуємо «concerto grosso з позитивом» ( «позитив» — також і назва портативного органа, який використовується у творі), поєднує два виміри: реальний та віртуальний.

Перший вимір відкривається у традиційний для класичної музики спосіб. Від номера до номера артисти розповідають свої просвітлені історії про любов, віру, красу, надію, природу, турботи, відповідальності. Покладені в основу тексти цих монологів є надзвичайно афективними та резонують із сьогоденням, адже їхні творці — правдиві та щирі сучасники: Роман Меліш, Олександр Козинець, Надія Косаревич, Вікторія Амеліна, Володимир Вакуленко.

Віртуальний вимір — це доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити сам за допомогою власного смартфона (для цього потрібно лише завантажити спеціальний мобільний застосунок). Кожен музичний номер проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька. І в цих анімаційних малюнках можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко та героїв Олешківського розмальованого будинку Поліни Райко, квіти Катерини Білокур та кульбабки Анжеліки Рудницької, персонажів з муралів Антоніо Коррейя та графіті Banksy.

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,

Автор проєкту, композитор Євген Петриченко: «Сучасний простір перенасичений войовничою енергією і на те є абсолютно зрозумілі причини. Енергія «Concerto grosso з позитивом» є прямо протилежною, вона має відновлювати та відроджувати в людині дуже прості та зрозумілі речі (споглядання заходу сонця, дотик до коханої людини, відчуття затишку та сімейної захищеності тощо), про які ми часто забуваємо, які часто губляться в мілітаризованому суспільстві. Якщо хочете — це терапевтичний твір».

Художня керівниця Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Наталія Хмілевська: «Сучасний світ подібний світу епохи Бароко. Він не знає спокою, він спонтанний та метафоричний, в ньому одночасно співіснують краса і потворність, життя і смерть, духовність і чуттєвість, миттєвість та вічність, високе та низьке».

Контратенор, поет Роман Меліш: «Я бачу цю музику як рефлексію без прикрас того, нас – в першу чергу, як людей на війну, це, певною мірою пошук і знаходження світла, в такий довгий період темряви.

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,

Це про страх, про любов, про радість, про магію, про віру, врешті-решт. 

Настрій? Абсолютно різний. Єдине, що скажу, що під час репетицій неодноразово ми витирали сльози, бо це музика-терапія. Кожен знайде в ній прихисток для наляканої війною внутрішньої дитини. 

Важливо вслухатися в текст і розуміти контекст творів, про які, сподіваюся, розповість композитор на початку концерту. Стосовно своєї участі у проєкті – то я маю щастя бути дотичним до нього. Тим паче, що один із творів, які виконую, написаний на мій текст, тому цей проєкт є особливим для мене. Щиро рекомендую в першу чергу як людина, прийти на концерт 6-го жовтня на 19:00 у Львівську філармонію і знайти щось цілюще для себе. Повірте, як мінімум одну ніч після концерту спатимете значно спокійніше».

Ольга МАКСИМ’ЯК

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.