Світова прем’єра твору українського композитора пройде у Львівській філармонії (відео)

248
Світова прем’єра твору українського композитора пройде у Львівській філармонії

У Львівській філармонії відбудеться прем’єра твору українського композитора Євгена Петриченка «Concerto Grosso з позитивом». Подія відбудеться у Львівській філармонії 6 жовтня о 19:00.

У проєкті Євгена Петриченка «Concerto Grosso з позитивом» фокусом уваги стане саме сьогодення, яке щомиті змінюється на краще завдяки особливим людям. Цих світлих людей легко розгледіти в суцільній темряві, адже вони є агентами змін та ініціаторами новацій у суспільстві. Вони — дерева, вони — творці, вони — пасіонарії.

Отже, цей проєкт — про творців прекрасного в часи жахливого, про світло в часи суцільної темряви, про позитив у часи тотального негативу.

Наш «великий концерт з позитивом», а саме ми трактуємо «concerto grosso з позитивом» ( «позитив» — також і назва портативного органа, який використовується у творі), поєднує два виміри: реальний та віртуальний.

Перший вимір відкривається у традиційний для класичної музики спосіб. Від номера до номера артисти розповідають свої просвітлені історії про любов, віру, красу, надію, природу, турботи, відповідальності. Покладені в основу тексти цих монологів є надзвичайно афективними та резонують із сьогоденням, адже їхні творці — правдиві та щирі сучасники: Роман Меліш, Олександр Козинець, Надія Косаревич, Вікторія Амеліна, Володимир Вакуленко.

Віртуальний вимір — це доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити сам за допомогою власного смартфона (для цього потрібно лише завантажити спеціальний мобільний застосунок). Кожен музичний номер проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька. І в цих анімаційних малюнках можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко та героїв Олешківського розмальованого будинку Поліни Райко, квіти Катерини Білокур та кульбабки Анжеліки Рудницької, персонажів з муралів Антоніо Коррейя та графіті Banksy.

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,

Автор проєкту, композитор Євген Петриченко: «Сучасний простір перенасичений войовничою енергією і на те є абсолютно зрозумілі причини. Енергія «Concerto grosso з позитивом» є прямо протилежною, вона має відновлювати та відроджувати в людині дуже прості та зрозумілі речі (споглядання заходу сонця, дотик до коханої людини, відчуття затишку та сімейної захищеності тощо), про які ми часто забуваємо, які часто губляться в мілітаризованому суспільстві. Якщо хочете — це терапевтичний твір».

Художня керівниця Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Наталія Хмілевська: «Сучасний світ подібний світу епохи Бароко. Він не знає спокою, він спонтанний та метафоричний, в ньому одночасно співіснують краса і потворність, життя і смерть, духовність і чуттєвість, миттєвість та вічність, високе та низьке».

Контратенор, поет Роман Меліш: «Я бачу цю музику як рефлексію без прикрас того, нас – в першу чергу, як людей на війну, це, певною мірою пошук і знаходження світла, в такий довгий період темряви.

Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика,

Це про страх, про любов, про радість, про магію, про віру, врешті-решт. 

Настрій? Абсолютно різний. Єдине, що скажу, що під час репетицій неодноразово ми витирали сльози, бо це музика-терапія. Кожен знайде в ній прихисток для наляканої війною внутрішньої дитини. 

Важливо вслухатися в текст і розуміти контекст творів, про які, сподіваюся, розповість композитор на початку концерту. Стосовно своєї участі у проєкті – то я маю щастя бути дотичним до нього. Тим паче, що один із творів, які виконую, написаний на мій текст, тому цей проєкт є особливим для мене. Щиро рекомендую в першу чергу як людина, прийти на концерт 6-го жовтня на 19:00 у Львівську філармонію і знайти щось цілюще для себе. Повірте, як мінімум одну ніч після концерту спатимете значно спокійніше».

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.