Світ пройде через „Гіркі жнива“ до сучасної України (відео)

1027

Показати світові одну з найтрагічніших сторінок нищення української нації так, щоб зацікавити навіть тих, хто не знає нашої історії, а, можливо й про існування України, як окремої держави, українців, як окремого народу. Привернути увагу західного світу до України та, відкривши невідомі сторінки нашої історії, сформувати ґрунт для цілісного розуміння контексту сучасних подій в Україні. Таку ціль постави перед собою продюсер стрічки “Гіркі жнива” відомий канадський підприємець, меценат, громадський діяч українського походження Ігор Ігнатович, який 24 лютого презентував львів’янам фільм.

Кадр зі стрічки "Гіркі жнива"
Кадр зі стрічки “Гіркі жнива”

— Коли я вперше почув про ідею створення цієї стрічки, прочитав сценарій, одразу вирішив підтримати цей проект фінансово, усвідомлюючи його значення у поширенні західному світові правди про Голодомор 1932-33 років. Це надзвичайна трагедія українського народу, про який не знав майже ніхто. „Гіркі жнива“ — мій перший проект у кінематографії. Про Голодомор вже знімали художні та документальні фільми, але з таким розмахом із такими амбіціями — вперше. Стрічку побачать щонайменше в 45 країнах світу, на всіх континентах. Це матиме неабиякий резонанс, зважаючи на політично неспокійну ситуацію сьогодні в Україні. Зворушивши розум і серця глядачів хочемо привернути увагу до України та української історії, вшанувати пам’ять знищених українців. Я переконаний, що без знання трагічної історії України, західний світ не може цілковито зрозуміти контекст сьогоднішніх подій, — наголосив Ігор Ігнатович перед допрем’єрним показом фільму у Львові.

Зустріч із продюсером та меценатом стрічки "Гіркі жнива" Ігорем Ігнатовичем у Львівській політехніці
Зустріч із продюсером та меценатом стрічки “Гіркі жнива” Ігорем Ігнатовичем у Львівській політехніці

Сюжет стрічки надзвичайно динамічний. Цікавий фільм майстерною акторською грою — нема відчуття, що ролі українців грають іноземні актори. На тлі основної сюжетної лінії — кохання головних героїв Юрія та Наталки, показані історичні події, українські традиції, національні цінності (передані у фільмі через трепетне ставлення до роду, святинь, людського життя). Важливо й те, що українців у час Голодомору показано не звично, як стражденців, а як борців —через повстання та бунти проти радянської влади, готовність протистояти і боротися за право бути господарями на своїй землі. Через всю стрічку проходить головна ідея, яку батько говорить малому Юркові на початку фільму — „Пам’ятай, ти вільна людина і твою свободу ніхто не відбере“.

Кадр зі стрічки "Гіркі жнива"
Кадр зі стрічки “Гіркі жнива”

В цей день львів’яни мали унікальну нагоду поспілкуватися з особливим гостем не лише, як продюсером фільму, а ще й успішним бізнесменом, який у своїй підприємницькій діяльності робить акцент на соціальній відповідальності, у Львівській політехніці. Зустріч із цим великим українцем організував Міжнародний інститут освіти, культури та зав’язків із діаспорою з ініціативи його очільниці — Ірини Ключковської.

Кадр зі стрічки "Гіркі жнива"
Кадр зі стрічки “Гіркі жнива”

Основний посил цього спілкування — бізнес має бути соціально-відповідальним. І, добившись певного успіху, варто інвестувати в свою державу, як зробив це пан Ігнатович.

https://youtu.be/CzyLKVrvZXY

Досягнувши успіху в сфері фінансів і медичних технологій в Канаді, зокрема, заснувавши ряд успішних інвестиційних фондів та компаній, таких як Acuity Funds, First Generation Capital Inc. та інших, що стали провідними суспільно-відповідальними фірмами Канади, Ігор Ігнатович також реалізував ряд освітніх проектів, зокрема, заснував Ihnatowycz Institute for Leadership при Richard Ivey School of Business, підтримав створення Центру УКУ та ін. Це відповідальність не тільки перед країною свого проживання, а відповідальність перед країною своїх батьків.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.