Свірзький Замок і Оборонна башта: Прокуратура зобов’язала міськраду Бібрки внести до Держреєстру культурних цінностей шість об’єктів

1423
Свірзський замок, фото 2015 року
Свірзський замок, фото 2015 року

Прокуратура виявила, що у Державний реєстр нерухомих пам’яток України не занесли жодного об’єкту Перемишлянського району. Про це повідомляє Galnet.

Під час вивчення дотримання законодавства по охороні культурної спадщини, працівники Золочівської прокуратури виявили, що у Державний реєстр нерухомих пам’яток України не занесли жодного об’єкту Перемишлянського району, хоча там є 6 об’єктів культурної спадщини національного значення: «Свірзький Замок» 1484р, Костел Успіння Богородиці, 1546 р та Оборонну башту, грот, 1484р, у с.Свірж, а також Костел св.Миколи, 1402 р у Бібрці, Дзвіницю церкви св.Івана Хрестителя, п.п. ХVIII ст, у с.Великі Глібовичі та Церкву Воскресіння Господнього, 1710,1794 р.р, зі с.Волощина.

Костел Успіння Богородиці біля Свірзського замку, фото 2015 року
Костел Успіння Богородиці біля Свірзського замку, фото 2015 року

Про це розповів перший заступник керівника Золочівської місцевої прокуратури Руслан Гавришків. Він, зокрема, зазначив, що після створення ОТГ у січні 2019 року, Бібрська міськрада мала б подати пропозиції про занесення цих об’єктів до державного реєстру, адже минулі подання уже застаріли.

«Ці об’єкти в усіх на устах. Ми знаємо Свірзький Замок, а виявилося, що його не внесли у жоден реєстр. Вони позиціонують себе як туристична місцевість, але для цього не зробили нічого», – говорить Руслан Гавришків.

Залишки старої оборонної вежі Свірзського замку, фото 2015 року

Залишки старої оборонної вежі Свірзського замку, фото 2015 року

Суд визнав бездіяльність місцевої влади незаконною і зобов’язав виконком міськради виготовити облікову документацію і подати її у Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. Та, відповідно, передасть її до реєстру.

До слова, заступник керівника Золочівської місцевої прокуратури також додав, що внесення пам’яток у цей реєстр робить незаконним їхнє відчуження, перешкоджає руйнуванню об’єктів, передбачає державне фінансування і також є корисним для інформування туристів, адже передбачає виготовлення паспорту і історичної довідки кожного об’єкта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.