Сумна казка, або “Святомиколаївський вечір” на сцені Заньківчан

772
Сумна казка, або

Сьогодні, 19 лютого 2016 року о 18.00, на  Камерній сцені Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької відбудеться прем’єрна вистава за творами Романа Горака під назвою “Святомиколаївський вечір”.

Сам автор окреслив жанр драматичного твору як – сумна казка. І справді, хоча події відбуваються в ніч напередодні дня святого Миколая, але радості в них дуже мало.  Адже мова йде про трагічну долю однієї… та ні, мабуть двох жінок… а може не тільки їх… може цілого покоління українців Галичини… ні, знов не так… століття болю українців…

Сумні, правдиві і такі близькі нам речі, події і люди розказані устами: народної артистки України Олександри Бонковської,  заслуженої артистки України Олександри Гуменецької,  заслуженої артистки України Наталії Лань та артиста театру Віталія Гончаренка передають увесь трагізм долі Ольги Дучимінської, котра пережила смерть своїх синів, друзів, родини, близьких і прожила на цьому світі довгих 106 років.

Рорман Горак після вистави з народною артисткою України Олександрою Бонковською, заслуженою артисткою України Олександрою Гуменецькою, заслуженою артисткою України Наталією Лань, та артистом театру Віталієм Гончаренком
Роман Горак після вистави з народною артисткою України Олександрою Бонковською, заслуженою артисткою України Олександрою Гуменецькою, заслуженою артисткою України Наталією Лань та артистом театру Віталієм Гончаренком

Режисерське втілення цієї постановки народною артисткою України Аллою Бабенко передає весь трагізм долі та обставин. Музичний супровід, що спочатку налаштовує на ліричний лад, а далі дисонуючи з подіями на сцені, підкреслює безглуздість ситуації і, врешті, разом з приглушеними і кривавими світловими ефектами, призводить до якогось емоційного вибуху. Коли ти вже не хочеш і не можеш терпіти далі ту імперію зла і її деспотію, коли ти шокований тими людьми, котрі все своє життя боролися зі системою, жили в ній і виживали…

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.