Створено електронну мапу Любачівщини

1326
Операція
Операція "Вісла"

Нова інтернет-мапа Любачівщини і трьох сусідніх повітів об’єднує населені пункти колишнього Львівського воєводства, які були населені українцями (до 1947 року). Окрім Любачівського карта включає частину Яворівського, Рава-Руського та Сокальського повітів, які опинились за лінією Керзона. У сучасних кордонах карта охоплює Підкарпатське і Люблінське воєводства на території Республіки Польща. Ця мапа є продовженням проекту “LemkoLand. Beta 2.0”.

Любачів довоєнний, 1939 р. Фото uk.wikipedia.org
Любачів довоєнний, 1939 р. Фото uk.wikipedia.org

«Створити на наповнювати мапу мене надихнули мої друзі лемки. Досить часто зустрічаючи нащадків вихідців з найзахіднішої частини Львівщини я помітив, що значна частина молоді не має уявлення, де знаходиться територія проживання їхніх предків і вважає, що це Лемківщина. Відтепер кожен охочий може ввести назву в пошуку на мапі і дізнатись про населений пункт предків, – розповідає Андрій Стадник, координатор проекту. – Окрім цього, це гарна можливість для знайомства вихідців з цієї території, які були депортовані, як в рамках обміну населенням, так і операції «Вісла»».

За словами координатора, наразі триває наповнення карти, зокрема для частини сіл і міст уже наведено короткі факти про їхню історію, подекуди є фотографії, а також посилання на тексти у Вікіпедії чи інших джерелах.

Храм св.Параскеви (УГКЦ ), XVIII ст., Нове Брусно, Любачівщина. Фото wikipedia.org
Храм св.Параскеви (УГКЦ ), XVIII ст., Нове Брусно, Любачівщина. Фото wikipedia.org

«Оскільки у Вікіпедії дуже мало україномовних сторінок присвячених Любачівщині, сподіваюсь, що ця карта спонукатиме молодь до їх створення», – зазначив координатор.

Довідка

Любачівщина це територія у складі Республіки Польща, на якій здавна проживали українці. Походить від назви однойменного повіту.  Історичним центром вважається місто Любачів. Територія входила в склад Королівства Галичини та Володимирії а також Львівського воєводства (ІІ Річ Посполита). За даними Володимира Кубійовича, до початку Другої світової війни у Любачівському повіті проживало 93 200 мешканців, з них 49 560 українців-грекокатоликів — 53,17 %, 13 555 українців-латинників –  14,54%, 20 265 поляків – 21,74%, 240 польських колоністів міжвоєнного періоду – 0,26%, 9 235 євреїв – 9,91%. На сьогодні Любачівський повіт перебуває в складі Підкарпатського воєводства Республіки Польща.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.