“СТВОРЕННЯ” від Гері Боумен, або казка-притча для дорослих

837
"СТВОРЕННЯ" від Гері Боумен, або казка-притча для дорослих

У вівторок, 21 лютого 2017 року, в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відбулася презентація ілюстрацій до казки-притчі “СТВОРЕННЯ”, автором якої є Гері Боумен.

Що може принести надію в наш світ сьогодні, коли інформація про екологічні катастрофи, глобальне потепління і загрозу Третьої світової війни стали буденністю? Як і в момент сотворення світу – Людина.

Створена за образом і подобою Божою, саме вона творить в світі добро і… зло. І саме від неї, тобто, від кожного з нас, залежить, що переможе. Впродовж тисячоліть кожен вирішує сам як жити: за Божими заповідями чи шукати легких грошей і сумнівних задоволень. Для когось вирішальним на цьому роздоріжжі пошуку сенсу життя є слово батьків, для когось – коханих, для когось – світова мудрість, від Слова Божого до думок видатних особистостей. Для тих, хто хоче поділитись своїм досвідом шукань своєї гармонії зі світом, є Творчість.

Наталка Космолінська
Наталка Космолінська

“Даний проект — це цікаве поєднання казки-притчі, яку написав Гері Боумен, а п’ятеро художників долучилися до створення паралельного візуального ряду до цієї притчі, актуальність якої для нашого людства не втрачається уже кілька тисячоліть. Свої роботи представили кілька англійських художників, котрі долучились до цього проекту, також студентка Львівської академії мистецтв, знаний графік Вікторія Ковальчук та, напевно, наймолодший з художників, які виставлялися в галереї – 12-річний Артем Меліксітян, котрий представив повний комплект ілюстрацій до книжки в дуже оригінальній манері — витинанка” – розповіла на відкритті Наталя Космополінська.

Гері Боумен
Гері Боумен

Гері Боумен занотував свої роздуми про Бога, світ і життя у вигляді притчі. А п’ять художників з Англії та України, кожен в своїй авторській манері, надихнулися створити до неї паралельний світ образів. Ілюстрації поставали впродовж кількох років, і тільки один з учасників виставки створив повний цикл зображень до тексту. Щирий дитячий погляд на світ якого дуже вдало резонує з ідеальним, райським, світом, зображеним автором, посилюючи ефект життєствердності християнського світогляду.

Артем Меліксітян
Артем Меліксітян

“По національності я вірменин, але народився в Україні, у Львові. Почав малювати у 2015 році, малював натюрморти. А почалося все з того, що мій друг зі школи поділився своїми досягненнями в малюванні і я попрохав його познайомити мене із вчителькою для занять.

Пройшов приблизно рік і мені запропонували створити ілюстрації до книги Гері Боумена. Спочатку я не знав як і що малювати, але моя вчителька дала мені поштовх і я зрозумів, що можна створити ілюстрації у вигляді витинанок. Робив я їх десь коло півтора місяця і в цій праці мене дуже підтримували батьки” – поділився наймолодший учасник проекту Артем Меліксітян.

Ілюстратор Вікторія Ковальчук
Ілюстратор Вікторія Ковальчук

“Гері написав казку на основі притчі про Каїна та Авеля і мені запропонували її проілюструвати. Коли я прочитала цей твір, то мені “мурахи побігли по шкірі”, настільки актуально прозвучали його слова. Притча про нас, про те, що життя дуже коротке, щоб витрачати його на ненависть до будь-кого, але його достатньо, щоб радіти з будь-чого” – розповіла ілюстратор Вікторія Ковальчук.

Ілюстрацій до казки-притчі “СТВОРЕННЯ”, автором якої є Гері Боумен, можна побачити в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) до кінця березня.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.