Стрийський парк – родзинка старого Львова

1663
Стрийський парк
Вхід до Стрийського парку

В цьому році зима у Львові перейшла у літо, не запросивши в гості весну. Мешканці міста, спраглі за сонцем та теплом, кинулися приймати сонячні ванни на балконах, тераса, дахах будинків, в парках чи навіть на міських газонах.  Але, безсумнівно, найкращими місцями для літнього відпочинку залишаються парки Львова.

Парк, котрий вважається одним з найстаріших у Львові та одним з найгарніших на теренах міжвоєнної Польщі, є парк Кілінського або Стрийський парк. Розташований у місцевості Софіївка Галицького району парк є яскравою пам’яткою садово-паркового мистецтва національного значення.

Розкішні тінисті алеї та місця для відпочинку зі столітніми лавками, паркова скульптура та чудові пам’ятники, фантастичні джерела та чудові фонтани – і це далеко не все, що запропонує вам цей давній парк.

Поряд з історією – спорудами Крайової виставки, літературно-меморіальним музеєм Івана Франка та меморіальним музеєм Михайла Грушевського, на юних мешканців міста чекає дитячий потяг “Вітерець”, котрий повзе їх великим кільцем навколо парку.

Приємно бачити. що за парком доглядають і навіть відновлюють алеї, доріжки, пам’ятники, фонтани та джерела. Але роботи тут ще вистачає. Хочеться вірити що це парк продовжиться своє існування і стане чудовим подарунком нашим нащадкам, котрі через сотні років пройдуть його тінистими алеями.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.