Стрийський парк – родзинка старого Львова

0
1197
Стрийський парк
Вхід до Стрийського парку

В цьому році зима у Львові перейшла у літо, не запросивши в гості весну. Мешканці міста, спраглі за сонцем та теплом, кинулися приймати сонячні ванни на балконах, тераса, дахах будинків, в парках чи навіть на міських газонах.  Але, безсумнівно, найкращими місцями для літнього відпочинку залишаються парки Львова.

Парк, котрий вважається одним з найстаріших у Львові та одним з найгарніших на теренах міжвоєнної Польщі, є парк Кілінського або Стрийський парк. Розташований у місцевості Софіївка Галицького району парк є яскравою пам’яткою садово-паркового мистецтва національного значення.

Розкішні тінисті алеї та місця для відпочинку зі столітніми лавками, паркова скульптура та чудові пам’ятники, фантастичні джерела та чудові фонтани – і це далеко не все, що запропонує вам цей давній парк.

Поряд з історією – спорудами Крайової виставки, літературно-меморіальним музеєм Івана Франка та меморіальним музеєм Михайла Грушевського, на юних мешканців міста чекає дитячий потяг “Вітерець”, котрий повзе їх великим кільцем навколо парку.

Приємно бачити. що за парком доглядають і навіть відновлюють алеї, доріжки, пам’ятники, фонтани та джерела. Але роботи тут ще вистачає. Хочеться вірити що це парк продовжиться своє існування і стане чудовим подарунком нашим нащадкам, котрі через сотні років пройдуть його тінистими алеями.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.