З появою поліграфії у поєднанні з фото-справою, ще одними важливими істориками стали листівки. Вони друкувалися великими накладами і вільно розповсюджувалися по всьому світу. А ще, окрім естетичного задоволення, вони зберігали в своїй пам’яті частинку історії.
Зберігаючись багато років у скриньках, альбомах та валізах, ці маленькі аркуші папері дуже часто переживали і досі переживають свої історичні оригінали, тобто місця, зображені на них.
Адже перше оптичне зображення Львова належить професору природної історії і фізики, доктору медицини Львівського університету Йогану Глойснеру і отримане воно у 1839 році методом дагерротипії.
Крім того, історія донесла до нас прізвища перших львівських фотографів 60-х років 19 століття – колишнього актора І. Голембіовського, Т. Шайнохи, Ю. Едера.
Перші поштові листівки з панорамами міста Львова з’явилися наприкінці дев’ятнадцятого століття. І вже другу сотню років розповідають нам історію міста.
До цього цю почесну місію виконували художники, репродукції картин яких почали з’являтися на листівках задовго до цього.
Але листівки, що виготовлені завдяки фотографіям, більш деталізовані та передають не тільки загальні риси міста, але й деталі побуду його мешканців.
Ця збірка листівок не є унікальною і багато з них можна знайти у приватних колекціях та зібраннях, але від цього вони не перестають бути менш важливими.
Адже дизайнери одягу вивчають тогочасні тенденції моди, архітектори – будинки, котрих уже немає, історики – обличчя на фотографіях.
А сучасна молодь може побачити своїх батьків та родичів і, можливо, трошки краще їх зрозуміти.
Якщо ви вирішили перевершити стару архітектуру міста і збудувати щось величне, тоді вам потрібно на сайт kranovoy.ru, де ви знайдете достатньо величні крани та кранові конструкції.