Стартує VIII Міжнародний фестиваль літньої пори “Pizzicato e Cantabile”

265
Стартує VIII Міжнародний фестиваль літньої пори “Pizzicato e Cantabile”

З 27 по 31 липня запрошуємо на яскраві концерти-перформенси фестивалю “Pizzicato e Cantabile”. Заснований 8 років тому відомою українською органістко, солісткою Львівської національної філармонії Оленою Мацелюх, фестиваль щороку збирає в залі не тільки шанувальників класичної музики, а й затятих меломанів, бо на цьому фестивалі знайдеться музика до вподоби кожному!

Цьогорічний фестиваль “Pizzicato e Cantabile” має мету об’єднувати – на фестивалі українська музика звучатиме не розмежовано з європейською, її виконуватимуть не тільки українські музиканти, але й друзі, що приїхали підтримати Україну, а залу наповнить звучання найвідомішого у світі семплованого органу Собору Нотр-Дам де Парі.

Всі події фестивалю відбуватимуться під відомим гаслом – “Єдність в різноманітті”, гаслом Євросоюзу. Бо саме можливість об’єднувати людей задля спільної мети зараз стала найголовнішою функцією культури.

Програма VIII Міжнародного фестивалю літньої пори “Pizzicato e Cantabile”
Програма VIII Міжнародного фестивалю літньої пори “Pizzicato e Cantabile”
Програма VIII Міжнародного фестивалю літньої пори “Pizzicato e Cantabile”
Програма VIII Міжнародного фестивалю літньої пори “Pizzicato e Cantabile”

Так, 27 липня у виконанні Олени Мацелюх та Ольги Стрілецької прозвучать сакральні композиції Сезара Франка, Ріхарда Вагнера, Петріса Васкса та інших.

Нова програма від скрипальки Марти Гереги та піаніста Юрія Данилова 28 липня – це музика зламу епох, коли частина композиторів все ще плекала романтичні ідеї, але вже передчувались великі зміни. В програмі прозвучать твори Віктора Косенка, Антоніна Дворжака та Сезара Франка.

Олена Мацелюх
Олена Мацелюх

28 липня також пройде концерт відомого французького органіста-віртуоза Жана-Марі Леруа. Жан-Марі Леруа – один з кращих органістів свого покоління, виконавця, що ось вже не перший рік приїздить з концертами в Україну. Цього року в дуеті з Леруа також гратиме львівська піаністка Христина Бенюк. Програму з класичного органного репертуару доповнить музика українського композитора, Дмитра Бортнянського.

Розкішна музика епохи бароко століттями не втрачає своєї актуальності. Вечір музики 29 липня, що була засвідчена в репертуарі Короля Фрідріха Великого у виконанні відомих солістів – флейтиста Юрія Шутка та піаністки Марії Віхляєвої.

Маріанна Лаба
Маріанна Лаба

Екватором фестивалю стане вечір музики доби романтизму. Емоційної, експресивної та нестримної, як сама людська душа. 29 липня у виконанні піаністів Віталія Дворового та Христини Бенюк прозвучать справжні перлини дуетного репертуару – Фантазія фа-мінор Франца Шуберта, вишукані та блискучі, натхненні найпрекраснішими почуттями вальси Макса Регера та віртуозні Варіації Йоганнеса Брамса на тему Роберта Шумана.

На фестивалі звучатиме й оригінальне прочитання творів Йоганна Себастьяна Баха та Ференца Ліста запропонують Олена Мацелюх, Марта Герега та Ольга Стрілецька. Вечір відкриє Концерт для двох органів до-мінор в перекладі для органу та фортепіано Й.С.Баха, до якого згодом долучаться віртуозні Фантазія і фуга на тему BACH Ференца Ліста, легендарна Токата і фуга ре-мінор Й. С. Баха та звісно ж улюблені для багатьох  «Чотири пори року» Антоніо Вівальді, які прозвучать у транскрипції для скрипки й органа.

Ольга Куц
Ольга Куц

В передостанній вечір події звучатиме музика видатного вчителя – Бориса Лятошинського та його не менш геніального учня – Валентина Сильвестрова. Програму, що поєднала в собі відображення світів композиторів представлять скрипаль Борис Коблик та піаністка Єва Куліковська.

А 31 липня запрошуємо на теплі вітання з сонячної Іспанії. Цього разу гру постійного учасника фестивалю – Андрія Остапенка доповнить звучання флейти у виконанні Наталії Кожушко-Максимів. Особливим доповненням вечора стануть вугілля, соус та сангіна – живописні техніки, які в руках художниці Ольги Куц візуалізують експресію класичної іспанської гітари.

Ігор Мацелюх
Ігор Мацелюх

Фінал фестивалю занурить в атмосферу улюблених кінофільмів та мюзиклів. У виконанні солістів фестивалю Олени Мацелюх, Віталія Дворового, Христини Бенюк, Ольги Стрілецької, Ігоря Мацелюха та Маріанни Лаби на концерті-перформансі прозвучать відомі мелодії з мюзиклу “Привид опери”, кінофільмів: “Інтерстеллар”, “Амелі”, “Пірати Карибського моря” та інших. А особливу атмосферу фільмів створить відео-мепінг від Євгенія Герзанича.

Тож запрошуємо яскраво завершити цей літній місяць та подарувати собі незабутні музичні спогади!

Важливо, що впродовж всього фестивалю діятиме система приємних знижок! При покупці двох квитків їхня вартість знижується на 25%. Три квитки дарують вигоду в 40%, а за 4 та більше – 50% на кожен квиток!

Для внутрішньо переміщених осіб в касі діє промокод, який дарує знижку 50% на один квиток. Для цього необхідно придбати квиток в касі філармонії та мати при собі посвідчення.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.