Сьогодні, в день пам’яті жертв Голодомору, Перший театр запрошує на онлайн-виставу “Зерносховище” (відео)

270
Сцена з вистави «Зерносховище»
Сцена з вистави «Зерносховище»

В 1932–1933 роках керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу, часто — за сприяння українців-емігрантів. В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих.

Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору і пам’яті про 10,5 мільйонів своїх рідних, близьких, земляків, яких радянська влада жорстоко вбила в 1932–1933 роках.

Сцена з вистави «Зерносховище»
Сцена з вистави «Зерносховище»

Щорічний національний день пам’яті жертв Голодомору вкотре нагадує нам про важливість пам’яті і вшанування загиблих. Кожної четвертої суботи листопада Україна о 16.00 запалює свічку у своїх домівках, аби не забувати ті страшні події і вшанувати їх пам’ять.

Перший театр долучається до цієї акції. Окрім того, ми пропонуємо Вам переглянути онлайн-виставу «Зерносховище». Це спільний проект Першого театру та Мистецької майстерні «Драбина».

Дія розгортається на тлі найбільшої трагедії української історії XX століття, коли звичайні, життєві речі, як-от заздрість і релігійність, кохання і зрада, прагнення щастя, набувають іншого морального виміру, а іронія долі не оминає нікого.

Вистава «Зерносховище» — це один із способів пам’ятати, розуміти та переосмислювати нашу історію.

Сцена з вистави «Зерносховище»
Сцена з вистави «Зерносховище»

Попри хронологічну віддаленість сюжету, п’єса ставить дуже актуальні питання — що ми про себе пам’ятаємо; чи вміємо ми пам’ятати і хто нас має цьому навчити, коли майже всі «наші» залишились в далекому 33-му.

  • Режисер – Андрій Приходько
  • Художник – Богдан Поліщук
  • Хормейстер – Наталія Рибка-Пархоменко
  • Хореограф – Нінель Збєря
  • Художник зі світла – Світлана Коренькова
  • Відеопроекції – Володимир Стецькович

 наглядноє пособіє для куркульскіх пособніков на 2 дії. Вік – 18+

* у виставі використовується ненормативна лексика

Сцена з вистави «Зерносховище»
Сцена з вистави «Зерносховище»

Давайте разом запалимо свічку і вшануємо жертв Голодомору в Україні та збережемо пам’ять про геноцид українців комуністичним режимом в 1932–1933 році.

Івона ЛОБАН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.