В 1932–1933 роках керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду та відмовилося від благодійної допомоги, що її пропонували країни світу, часто — за сприяння українців-емігрантів. В самому СРСР десятиліттями тривала заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих.
Тільки із відновленням державної незалежності український народ зміг зірвати табу з теми Голодомору і пам’яті про 10,5 мільйонів своїх рідних, близьких, земляків, яких радянська влада жорстоко вбила в 1932–1933 роках.
Щорічний національний день пам’яті жертв Голодомору вкотре нагадує нам про важливість пам’яті і вшанування загиблих. Кожної четвертої суботи листопада Україна о 16.00 запалює свічку у своїх домівках, аби не забувати ті страшні події і вшанувати їх пам’ять.
Перший театр долучається до цієї акції. Окрім того, ми пропонуємо Вам переглянути онлайн-виставу «Зерносховище». Це спільний проект Першого театру та Мистецької майстерні «Драбина».
Дія розгортається на тлі найбільшої трагедії української історії XX століття, коли звичайні, життєві речі, як-от заздрість і релігійність, кохання і зрада, прагнення щастя, набувають іншого морального виміру, а іронія долі не оминає нікого.
Вистава «Зерносховище» — це один із способів пам’ятати, розуміти та переосмислювати нашу історію.
Попри хронологічну віддаленість сюжету, п’єса ставить дуже актуальні питання — що ми про себе пам’ятаємо; чи вміємо ми пам’ятати і хто нас має цьому навчити, коли майже всі «наші» залишились в далекому 33-му.
- Режисер – Андрій Приходько
- Художник – Богдан Поліщук
- Хормейстер – Наталія Рибка-Пархоменко
- Хореограф – Нінель Збєря
- Художник зі світла – Світлана Коренькова
- Відеопроекції – Володимир Стецькович
наглядноє пособіє для куркульскіх пособніков на 2 дії. Вік – 18+
* у виставі використовується ненормативна лексика
Давайте разом запалимо свічку і вшануємо жертв Голодомору в Україні та збережемо пам’ять про геноцид українців комуністичним режимом в 1932–1933 році.
Івона ЛОБАН