Сьогодні у Львові відкриють виставку робіт Модеста Сосенка

1044
Національний (колишній Промисловий) музей, сучасний вигляд
Національний (колишній Промисловий) музей, сучасний вигляд

Сьогодні, 16 грудня 2020 року, о 15:00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки «Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального».

Виставка представить вибрані твори Модеста Сосенка, архівні матеріали, світлини, підготовчі проєкти до розписів сакральних споруд та окремі образи художника, більшість з яких ніколи не було експоновано й опубліковано раніше. Кураторська ідея має на меті наблизити до відвідувачів цінну й водночас крихку ділянку національного мистецтва початку ХХ століття, якою є монументальний живопис.

Експозиція виставки «Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального»
Експозиція виставки «Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального»

До експозиції долучено і пам’ятки Модеста Сосенка, які зберігаються в Івано-Франківському краєзнавчому музеї, в Митрополичих палатах при соборі Св. Юра у Львові та у приватних колекціях. Архівні матеріали на виставку також надала Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника.

Експозиція виставки «Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального»
Експозиція виставки «Модест Сосенко. Фрагменти: до монументального»

Зі значною частиною експонатів глядач зустрінеться вперше, а з огляду на їхній специфічний характер представлення пам’яток стало можливе лише завдяки складній і тривалій праці реставраторів. В експозиції також використано зібраний сучасний фотоархів уцілілих храмових робіт М. Сосенка. Виставка такого масштабу – це перша спроба познайомити широку глядацьку авдиторію з творами митця-монументаліста в музейних залах, максимально розкрити вплив мецената Андрея Шептицького на особливу художникову стилістику в царині релігійного малярства, суголосну з тогочасною добою змін.

Модест Сосенко. Автопортрет (1875 – 1920)
Модест Сосенко. Автопортрет , 1915 р. (взято з https://uk.wikipedia.org/)

Модест Сосенко (23 квітня 1875, с. Пороги – 4 лютого 1920 р., Львів), український художник з багатогранним талантом, автор портретів, краєвидів, жанрових творів, екслібрисів та історичної емблеми Національного музею у Львові. Проте найважливіший його внесок в історію української культури – це праця в царині релігійного малярства, де він проявив себе як новатор. Навчався у Краківській школі образотворчих мистецтв, а з фінансовою підтримкою Андрея Шептицького отримав також фахову освіту в академіях Мюнхена і Парижа.  Від літа 1907 року – працівник Церковного (згодом – Національного) музею у Львові.  Під час Першої світової війни був мобілізований до Австро-угорської армії. Похований у Львові на Янівському кладовищі.

Марія БАБІЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.