Сьогодні у Львові презентують нові знахідки архівів ОУН

222

Сьогодні, 20 березня 2017 року, о 15.00 в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» (вул. С. Бандери, 1)  Архів Центру досліджень визвольного руху презентує останні п’ять архівів підпілля ОУН, викопаних впродовж останніх півроку на Львівщині та Тернопільщині. Документи були закопані у суворій таємниці і пролежали в землі більше 60 років.

Історики кажуть, що знайдені архіви дозволяють прослідкувати діяльність фінансових, інформаційних та безпекових структур українського підпілля в 1940-х рр.

Віднайдені архіви підпілля ОУН
Віднайдені архіви підпілля ОУН

Наприклад, у архіві, знайденому два тижні тому на Бережанщині, виявилено картотеку Служби безпеки ОУН на кілька сотень осіб — це перша знахідка такого плану. В архіві ОУН з Буського району, окрім власне документів, знаходилось також кілька печаток, в тому числі одна із написом «Архів». Проштемпельовані подібними печатками документи часто зустрічались дослідником, однак сама печатка зустрілась вперше.

Віднайдені архіви підпілля ОУН
Віднайдені архіви підпілля ОУН

Під час презентації можна буде оглянути новознайдені документи, поспілкуватись з істориками та людьми, які ці архіви знайшли. Учасники:

  • Руслан Забілий, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького»;
  • Андрій Усач, керівник Архіву ЦДВР;
  • Ірина Дуткевич, реставраторка Архіву ЦДВР,Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького».
Віднайдені архіви підпілля ОУН
Віднайдені архіви підпілля ОУН

Після реставрації передані до Архіву Центру досліджень визвольного руху документи стануть доступними науковцям, зокрема завдяки он-лайн сервісу доступу до архівів — Електронному архіву визвольного руху avr.org.ua.

Руслан ЗАБІЛИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.