Вже сьогодні, 22 листопада 2019 року, о 18:00 в PM Gallery (вул. Коперника, 17) відбудеться відкриття персонального арт-проєкту молодого художника Петра Грицюка, який активно працює в напрямку експериментального художнього металу.
На виставці вперше будуть представлені технологічно складні кінетичні об’єкти, які поєднують естетику матеріалу, якісні візуальні ефекти та глибокий філософський зміст.
Проєкт складається з трьох окремих частин («Прагнення до іншого», «Маніпуляції інформацією» та «Фрагменти»), що в комплексі демонструють еволюцію художнього пошуку та водночас стилістичну єдність. До експозиції увійдуть виключно експериментальні роботи над якими автор працював два останні роки: кінетичні інсталяції з використанням складних технологічних прийомів, модульні пласти із нержавіючої сталі з оптичними ефектами, незвичні металеві об’єкти, поєднані із відео-артом.
Роботи митця наповнені філософією, його роздумами про мистецькі можливості матеріалу та справжності чи абсурдності наших взаємодій з віртуальним світом.
Експозиція розкриє непересічний мистецький досвід і творчий потенціал молодого художника, а також покаже глядачам кардинально новий вектор розвитку сучасної металевої пластики в цілому. Це великий авторський експеримент, в якому відвідувачі зможуть відкрити для себе чимало новаторських рішень та можливостей традиційного матеріалу.
Проєкт доповнено інтерактивною складовою: щоб переглянути відеоанонс виставки зіскануйте афішу за допомогою мобільного додатку «Overly App».
Петро Грицюк народився у 1992 році на Івано-Франківщині. Живе і працює у Львові.
У 2017 році закінчив кафедру художнього металу Львівської національної академії мистецтв. Станом на сьогодні навчається в аспірантурі ЛНАМ.
Призер конкурсу «Срібний мольберт» (м. Ужгород, 2017 р.), переможець Першої премії Анатолія Криволапа у номінації «Пластичне мистецтво» (м. Київ, 2017), призер конкурсу сучасного візуального мистецтва ім. Натана Альтмана (м. Вінниця, 2018) – ІІ премія за експериментальний проект «Тунелі». Автор персональних виставок («НАПИСАНЕ», галерея ЛНАМ, м. Львів, 2017; виставка резиденції «Великий перевіз», м. Ужгород, 2017) та учасник численних колективних проектів в Україні та за кордоном.
Напрямки творчих зацікавлень: сучасна скульптура, інсталяція, експериментальний художній метал, кінетичні об’єкти.
Наталка РАДИКОВА