«Сни перелітних», або чим здивує Proart Gallery

781
«Сни перелітних», або чим здивує Proart Gallery

В п’ятницю, 17 серпня 2018 о 17:00 у галереї Proart (вул. Героїв УПА, 77) вперше відбудеться відкриття виставки живопису та скульптурної пластики «Сни перелітних». Проект продемонструє творчі доробки львівської художниці Христини Приймак, яка активно працює у сфері живопису  та Богдана Смаля, митця з Києва, який творить в жанрі скульптурної пластики. 

Христина Приймак. Казкарка
Христина Приймак. Казкарка

Молоді художники роздумують над темою швидкоплинності життя. Представлені роботи не тільки асоціюють цей процес з природними мотивами, а й звертають увагу до міркувань та уявлень наших предків. Вирій як місце особливої гармонії служить  вагомою складовою їх світоглядної системи.  У ньому споріднено існують як людські душі, так і перелітні птахи. Разом вони потрапляють у вирій та повертаються з нього: птах, аби звити гніздо, а душа, щоби заново народитись.

Богдан Смаль. Падіння
Богдан Смаль. Падіння

Образ птаха, який наскрізно проходить через творчість Христини Приймак, набуває тут особливих алегорично-символічних характеристик. В гармонійному поєднанні  з людськими образами та рослинними елементами, символ міфічного  птаха стає одним з основних у серії живописних робіт.

Христина Приймак. Яблуня
Христина Приймак. Яблуня

Скульптурні роботи Богдана Смаля втілені в природних матеріалах – дереві та металі, доповнюють спробу моделювання небаченого світу, а техніка, яку використовує автор, підкреслює їх своєрідні властивості.

Богдан Смаль. Зодіак
Богдан Смаль. Зодіак

Львівська художниця Христина Приймак є випускницею кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв та сьогодні розкриває свої здібності у живописі та художньому текстилі.

Постер виставки «Сни перелітних»
Постер виставки «Сни перелітних»

Київський митець Богдан Смаль активно працює у жанрі скульптурної пластики та виконує свої роботи переважно в металі і дереві. Обоє є активними учасниками всеукраїнських пленерів та виставок. Серед них колективні виставки за участю Христини Приймак: «Текстильні імпресії» (Львів), «ТЕКСТиль» (Львів) та проекти до яких долучився  Богдан Смаль: «Art Winter Contemporary” (Київ), «Exposure» (Київ) та ін.

Надія ТИСЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.