«Сни перелітних», або чим здивує Proart Gallery

446
«Сни перелітних», або чим здивує Proart Gallery

В п’ятницю, 17 серпня 2018 о 17:00 у галереї Proart (вул. Героїв УПА, 77) вперше відбудеться відкриття виставки живопису та скульптурної пластики «Сни перелітних». Проект продемонструє творчі доробки львівської художниці Христини Приймак, яка активно працює у сфері живопису  та Богдана Смаля, митця з Києва, який творить в жанрі скульптурної пластики. 

Христина Приймак. Казкарка
Христина Приймак. Казкарка

Молоді художники роздумують над темою швидкоплинності життя. Представлені роботи не тільки асоціюють цей процес з природними мотивами, а й звертають увагу до міркувань та уявлень наших предків. Вирій як місце особливої гармонії служить  вагомою складовою їх світоглядної системи.  У ньому споріднено існують як людські душі, так і перелітні птахи. Разом вони потрапляють у вирій та повертаються з нього: птах, аби звити гніздо, а душа, щоби заново народитись.

Богдан Смаль. Падіння
Богдан Смаль. Падіння

Образ птаха, який наскрізно проходить через творчість Христини Приймак, набуває тут особливих алегорично-символічних характеристик. В гармонійному поєднанні  з людськими образами та рослинними елементами, символ міфічного  птаха стає одним з основних у серії живописних робіт.

Христина Приймак. Яблуня
Христина Приймак. Яблуня

Скульптурні роботи Богдана Смаля втілені в природних матеріалах – дереві та металі, доповнюють спробу моделювання небаченого світу, а техніка, яку використовує автор, підкреслює їх своєрідні властивості.

Богдан Смаль. Зодіак
Богдан Смаль. Зодіак

Львівська художниця Христина Приймак є випускницею кафедри художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв та сьогодні розкриває свої здібності у живописі та художньому текстилі.

Постер виставки «Сни перелітних»
Постер виставки «Сни перелітних»

Київський митець Богдан Смаль активно працює у жанрі скульптурної пластики та виконує свої роботи переважно в металі і дереві. Обоє є активними учасниками всеукраїнських пленерів та виставок. Серед них колективні виставки за участю Христини Приймак: «Текстильні імпресії» (Львів), «ТЕКСТиль» (Львів) та проекти до яких долучився  Богдан Смаль: «Art Winter Contemporary” (Київ), «Exposure» (Київ) та ін.

Надія ТИСЛЮК

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.