Skeiron запускає масштабний проект оцифрування архітектурних пам’яток України – #SaveUkrainianHeritage (відео)

502
#SaveUkrainianHeritage
#SaveUkrainianHeritage

Львівська компанія SKEIRON за підтримки міжнародних партнерів, професійного діджитал-середовища та волонтерського сектору ініціює великий проект зі сканування культурних пам’яток.

Мета – створити цифрові 3D копії об’єктів культурної спадщини для збереження інформації про них. Технології лазерного сканування та фотограмметрії дозволяють точно зафіксувати стан пам’ятки і допоможуть у відновленні пам’ятки у випадку руйнації.

“Вже понад 6 років ми працюємо у цій сфері. Наш архів 3D моделей вже налічує понад сотню пам’яток з усієї України. Однак після повномасштабного військового вторгнення і численних повідомлень про знищення архітектурних об’єктів, розуміємо, що актуальність і необхідність нашої роботи лише зростає. А тому ми готові працювати там, де це буде можливо”, – кажуть в команді “Skeiron”.

Музей-Арсенал (вул. Підвальна, 5)
Музей-Арсенал (вул. Підвальна, 5)

Проект #SaveUkrainianHeritage покликаний налагодити співпрацю  між органами влади, архітекторами, фаховим середовищем, іноземними партнерами та громадськими ініціативами.

Тому напрацьовуємо різні можливості підтримки масштабної хвилі оцифрування та збереження української спадщини:

  1. Професійна підтримка і технічний супровід
  2. Фінансова допомога
  3. Інформаційна підтримка
  4. Волонтерство

Перелік об’єктів, які стануть основою проекту,  узгоджуємо з Львівською ОДА, Управлінням охорони історичного середовища та Бюро спадщини. Серед пріоритетних критеріїв: приналежність до ЮНЕСКО, пам’ятки місцевого та національного значення, а також ті, ризик втрати яких потенційно високий.

Від початку війни за підтримки Інституту Polonika, команда #SaveUkrainianHeritage встигла зісканувати у Львові Церкву св. Андрія, Домініканський собор, Свято-Покровський кафедральний Собор Київської Митрополії УПЦ. От-от стартує сканування архітектурного комплексу “Успенська церква, вежа Корнякта і каплиця трьох Святителів”.

Усі детальна інформація, а також звітність проекту доступна за посиланням:  https://skeiron.com.ua/saveukrainianheritage

Координаторка ініціативи: Марія Кравченко
Ел. скринька: skeiron.llc@gmail.com 

Презентація смартфонного додатку доповненої реальності для експонатів музею Львівського музею Михайла Грушевського - «DMH Lviv AR».
Презентація смартфонного додатку доповненої реальності для експонатів музею Львівського музею Михайла Грушевського – «DMH Lviv AR».

Довідково:

ТОВ “SKEIRON” засноване 2016 року для збереження, популяризації та актуалізації об’єктів архітектурної та культурної спадщини України. За цей час команда  реалізувала низку проектів: «Кишенькове місто: Львів», «Кишенькове місто: Чортків», «Княжий Звенигород: від реального до віртуального». Соціальні проекти «Відчуй Україну на дотик: Львів» для того, щоб незрячі діти могли руками побачити архітектуру навколо них, долучились до порятунку і відсканували Тартаківський палац на Львівщині в проекті «Тартаків & Тартак», створили проект доповненої реальності для Меморіального музею М.Грушевського у Львові.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.