Скарби тамплієрів. Український слід

6928
Скарби тамплієрів. Український слід

Всім відомо, що тамплієри – це лицарський орден, заснований після Першого Хрестового походу (1096 р.) для гарантування безпеки великої кількості паломників з Європи, котрі йшли до Єрусалиму після його завоювання. В результаті інтриг французького короля Філіпа Красивого та Папи Римського Климента V, орден був заборонений, а його останній магістр – Жак де Моле – був спалений на вогні інквізиції у 1314 р. як єретик. Також всім відомо, що з тамплієрами пов’язано багато таємниць і одна з них стосується України.

Жак де Моле. Останній Великий магістр тамплієрів
Жак де Моле. Останній Великий магістр тамплієрів

Приблизно десять років тому, уже покійний львівський науковець Борис Возницький у книзі англійського вченого Фалена Ніколсона натрапив на дані, що 1239 р. тамплієри оселилися на Волині. В цьому їм активно допомагав Данило Галицький. Місце для замку лицарі вибрали не випадково: село Луків розташоване на шляху з Києва до Варшави. А тамплієри саме поверталися з хрестового походу. У Чехії та Польщі цей орден з’явився на століття пізніше.

Борис Григорович Возницький
Борис Григорович Возницький

До сьогоднішнього дня замок не зберігся через те, що був дерев’яним. Гіпотетичними його залишками вважають вали і рови, які знаходяться на місці сучасної туберкульозної лікарні, через що археологічні розкопки тут проводити практично неможливо. Та й не відомо, в якому Лукові знаходився замок, адже існують принаймні кілька населених пунктів з такою назвою – в Турійському та Рожищенському районах Волині. Окрім українських селищ, місто з такою ж назвою знаходиться в Польщі – це Луків Луківського повіту Люблінського воєводства. Польське місто є значно старішим за українські селища (смт вперше згадується в 1557 р., а село – у 1583 р.) і згадується ще у листі Папи Римського Інокентія IV від 1254 р. Однак деякі артефакти ордену все таки були знайдені у селі Новосілки Золочівського району Львівської області. Це два камені вагою до десяти тон з таємничим написом.

Інокентій IV ( *1190 — †7 грудня 1254) — Папа Римський з 25 червня 1243[2]. Справжнє ім'я Сінібальдо де Фіескі. Граф Лаваньї.
Інокентій IV ( *1190 — †7 грудня 1254) — Папа Римський з 25 червня 1243[2]. Справжнє ім’я Сінібальдо де Фіескі. Граф Лаваньї.
За переказами (можливо, ці перекази вигадали не екскурсоводи), ці камені – все, що залишилося від зруйнованого у XVI столітті Новосілківського замку, збудованого вихідцями з Угорщини, нащадками багатого та могутнього ордену тамплієрів. Щодо напису, багато хто вважає, що в ньому зашифроване місце скарбів тамплієрів. За іншою версією, записаною у польській краєзнавчій праці 1926 р., цей текст зроблено готичними літерами в епоху романтизму на згадку про нещасливе кохання відомої місцевої панни до якогось художника. Хоча, можливо, вся ця історія була вигадана для того, щоб зашифрувати таємне послання, видавши його за трагічну історію.

"Таємничі” брили привезли сюди з села Новосілки Золочівського району, де вони лежали в колишньому оборонному яру
“Таємничі” брили привезли сюди з села Новосілки Золочівського району, де вони лежали в колишньому оборонному яру

Але якщо це правда, тоді де шукати золото тамплієрів? Я думаю, не дуже далеко. Оскільки нащадки тамплієрів, які побудували замок в Новосілках, були з Угорщини, то й пошук скарбів варто продовжити в Закарпатті.

Замок в Середньому на Закарпатті
Замок в Середньому на Закарпатті

Як відомо, у Закарпатті, яке колись входило до складу Угорщини, знаходиться єдиний в Україні замок тамплієрів, а саме в смт Середнє Ужгородського району. Він входить до 100 чудесних замків, палаців та фортець України і являє собою характерну для Європи ХІІ ст. чотирикутну вежу-донжон заввишки 20 м і товщиною 2,6 м.

Замок був збудований за рахунок Фруа де Барманьє в 1146 р. на цих землях не випадково, адже тамплієри отримали право на торгівлю солотвинською сіллю. А сам соляний шлях з Солотвина до Європи проходив через Закарпаття.

3D-реконструкція Середнянского замку Тамплієрів

Після ліквідації ордену тамплієрів у 1312 р. Середнянський замок переходить до монахів Ордену Святого Павла. Після них він передавався з рук в руки угорським феодалам, аж поки не був зруйнований в ході антигабзбурзького повстання 1703-1711 рр.

За місцевими переказами, під замком сховані багатства тамплієрів. Охороняють їх гадюки, що водяться на території замку. І, можливо, саме камені з Новосілок знають місце, де в Середняньському замку сховані скарби і Святий Грааль – легендарна чаша Ісуса Христа, якою володіли тамплієри.

Джерело: UA Modna

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.