“Січове стрілецтво у поштівках”, або експонати, які можна брати руками

802
“Січове стрілецтво у поштівках”

В середу, 1 листопада 2017 р., у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові відбулося відкриття спільної виставки “Січове стрілецтво у поштівках” (з колекції Романа Метельського та фондової збірки музею).

Виставка "Січове стрілецтво у поштівках"
Виставка “Січове стрілецтво у поштівках”

«Легіон Українських Січових Стрільців, до складу якого здебільшого увійшли молоді вихованці українських організацій “Сокіл”, “Січ”, “Пласт” був сформований у 1914 р. І створення цього легіону стало відродженням українських військових традицій, фольклору, однострою.

Виставку у цей день ми відкриваємо не випадково, адже саме сьогодні у 1918 р. над Львовом замайорів український прапор, який на ратуші встановив січовий стрілець Степан Паньківський із своїми побратимами, що означало проголошення Української держави» – розповіла куратор виставки Софія Легін.

Куратор виставки Софія Легін
Куратор виставки Софія Легін

На виставці експонується понад 50 оригінальних поштівок, серед яких поштові картки періоду І світової війни та серія поштівок видана Нью-Йоркським видавництвом “Червона Калина” на основі картин Едварда Козака, створених до 40-річного ювілею УСС (1954 р.).

Відкриття виставки "Січове стрілецтво у поштівках"
Відкриття виставки “Січове стрілецтво у поштівках”

Приємним сюрпризом для відвідувачів стала можливість побачити представлені на виставці, але не анонсовані раніше, відзнаки із іменами меценатів січового стрілецтва, що кріпилися на древко прапора, а згодом на спеціальний щит.

Куратор виставки Роман Метельський
Куратор виставки Роман Метельський

«Цього разу ми вирішили трішки змінити концепцію виставки. Завдяки спеціальному обладнанню відвідувачі можуть взяти представлені поштівки до рук та подивитися на них ближче. Це дає можливіть краще ознайомитися не тільки з титулом поштівки, але й побачити її зворот, почитати, що ж писали своїм рідним вояки» – поділився куратор виставки Роман Метельський

Окрім того усі охочі могли переглянути представлені на експозиції номери часопису «Літопис Червоної Калини», видання, яке виходило у міжвоєнний період і висвітлювало у світлинах, спогадах та дослідженнях історію Січового стрілецтва.

Театр "ПОШУК"
Театр “ПОШУК”

На відкритті також прозвучали низка стрілецьких пісень та віршів Богдана Стельмаха і Петра Карманського у виконанні студентів коледжу ім. І. Труша, учасників театру «ПОШУК».

Відвідати виставку можна до 1 грудня 2017 р. за адресою вул.І.Франка, 154

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.