Шість країн, дванадцять концертів і Третій фестиваль “Pizzicato e Cantabile”

0
200
Концертний зал Львівської обласної філармонії
Концертний зал Львівської обласної філармонії

З 23 липня по 9 серпня 2018 року Львівська державна обласна філармонія проводить ІIІ міжнародний фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile». Цього року фестиваль стане міжнародним.

“Pizzicato e Cantabile”  – це фестиваль літньої пори, який проводить Львівська обласна філармонія. Він проходить уже третій рік і цього разу набрав уже міжнародних обертів. До нас приїдуть артисти з багатьох країн світу.

Олена Мацелюх
Олена Мацелюх

“Pizzicato e Cantabile”  – це італійський термін, в буквально перекладі означає “щипати і співати” , тобто фестиваль в якому поєднується два добування звуку. Названий він так, щоб, найперше, запитали чому така назва, а по-друге — відбиває суть набору інструментарію, який задіяний у цьому фестивалі”, — розповіла львівська органістка, організаторка фестивалю Олена Мацелюх.

Фестиваль був створений для тих одержимих людей, які не можуть влітку відпочивати, а хочуть виступати. Перший фестиваль пройшов у вузькому колі найближчих друзів, на Другий фестиваль ми уже розширили рамки, запросили гостей з Києва , а на Третій фестиваль до нас уже зголосилися виконавці не тільки з України, а з США, Японії, Голандії, Польщі, Франції. Під час Першого фестивалю відбулося шість концертів, Другого – вісім, а вже у Третьому заплановано уже дванадцять.

Богдан Котюк
Богдан Котюк

“Особливо цікавими є виступи органних дуетів, адже це величезна рідкість, оскільки самих органістів в Україні є дуже мало. Також у Фестивалі будуть цікаві поєднання органу з фортепіано, з флейтою, з скрипкою, арфою, з оркестром. Крім того буде такий небуденний концерт цимбалістів, які з’їдуться з усієї України, присвячений пам’яті зачинателя Львівської цимбальної школи Тараса Барана. Також відбудеться декілька прем’єр творів, які не виконувалися в Україні,” – зазначив відомий львівський композитор Богдан Котюк.

Солістка Органного залу Олена Мацелюх зініціювала цей легкий фестиваль три роки тому. В час, коли у всіх відпустки і закриття сезонів, вона загітувала тих, хто не має спокою влітку ‒ музикантів-фанатів ‒ подарувати ще одну радість меломанам. Однією з таких музикантів стала піаністка Меланія Макаревич.

Меланія Макаревич
Меланія Макаревич

“Співпраця з Оленою Мацелюк у нас уже триває п’ять років. Із двох самодостатніх, розкішних інструментів, які в поєднанні дуже цікаво звучать ми створили рівноправний дует. У програмі ми підібрали різностильову музику французьких композиторів, зокрема твори, які в Україні ще не виконувалися.

У нас уже є постійні відвідувачі, котрі запитуються чи буде влітку фестиваль і які органісти на ньому будуть. Ми помітили, що досить велика частина відвідувачів це не тільки львів’яни, але й туристи”, – поділилася враженнями Меланія Макаревич.

Програма фестивалю літньої пори «Pizzicato e Cantabile»
Програма фестивалю літньої пори «Pizzicato e Cantabile»

Фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile» буде відбуватися в концертному залі Львівської обласної  філармонії до 9 серпня. А гала-концерт обіцяє приємно здивувати: звучатиме камерний оркестр «Віртуози Львова», орган, арфа та фортепіано.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.