Шість країн, дванадцять концертів і Третій фестиваль “Pizzicato e Cantabile”

443
Концертний зал Львівської обласної філармонії
Концертний зал Львівської обласної філармонії

З 23 липня по 9 серпня 2018 року Львівська державна обласна філармонія проводить ІIІ міжнародний фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile». Цього року фестиваль стане міжнародним.

“Pizzicato e Cantabile”  – це фестиваль літньої пори, який проводить Львівська обласна філармонія. Він проходить уже третій рік і цього разу набрав уже міжнародних обертів. До нас приїдуть артисти з багатьох країн світу.

Олена Мацелюх
Олена Мацелюх

“Pizzicato e Cantabile”  – це італійський термін, в буквально перекладі означає “щипати і співати” , тобто фестиваль в якому поєднується два добування звуку. Названий він так, щоб, найперше, запитали чому така назва, а по-друге — відбиває суть набору інструментарію, який задіяний у цьому фестивалі”, — розповіла львівська органістка, організаторка фестивалю Олена Мацелюх.

Фестиваль був створений для тих одержимих людей, які не можуть влітку відпочивати, а хочуть виступати. Перший фестиваль пройшов у вузькому колі найближчих друзів, на Другий фестиваль ми уже розширили рамки, запросили гостей з Києва , а на Третій фестиваль до нас уже зголосилися виконавці не тільки з України, а з США, Японії, Голандії, Польщі, Франції. Під час Першого фестивалю відбулося шість концертів, Другого – вісім, а вже у Третьому заплановано уже дванадцять.

Богдан Котюк
Богдан Котюк

“Особливо цікавими є виступи органних дуетів, адже це величезна рідкість, оскільки самих органістів в Україні є дуже мало. Також у Фестивалі будуть цікаві поєднання органу з фортепіано, з флейтою, з скрипкою, арфою, з оркестром. Крім того буде такий небуденний концерт цимбалістів, які з’їдуться з усієї України, присвячений пам’яті зачинателя Львівської цимбальної школи Тараса Барана. Також відбудеться декілька прем’єр творів, які не виконувалися в Україні,” – зазначив відомий львівський композитор Богдан Котюк.

Солістка Органного залу Олена Мацелюх зініціювала цей легкий фестиваль три роки тому. В час, коли у всіх відпустки і закриття сезонів, вона загітувала тих, хто не має спокою влітку ‒ музикантів-фанатів ‒ подарувати ще одну радість меломанам. Однією з таких музикантів стала піаністка Меланія Макаревич.

Меланія Макаревич
Меланія Макаревич

“Співпраця з Оленою Мацелюк у нас уже триває п’ять років. Із двох самодостатніх, розкішних інструментів, які в поєднанні дуже цікаво звучать ми створили рівноправний дует. У програмі ми підібрали різностильову музику французьких композиторів, зокрема твори, які в Україні ще не виконувалися.

У нас уже є постійні відвідувачі, котрі запитуються чи буде влітку фестиваль і які органісти на ньому будуть. Ми помітили, що досить велика частина відвідувачів це не тільки львів’яни, але й туристи”, – поділилася враженнями Меланія Макаревич.

Програма фестивалю літньої пори «Pizzicato e Cantabile»
Програма фестивалю літньої пори «Pizzicato e Cantabile»

Фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile» буде відбуватися в концертному залі Львівської обласної  філармонії до 9 серпня. А гала-концерт обіцяє приємно здивувати: звучатиме камерний оркестр «Віртуози Львова», орган, арфа та фортепіано.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.