Сьогодні, в недільній кавовій рубриці, хоче запропонувати щось незвичне. Разом з нашим незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова продегустуємо новий кавовий рецепт – грибну каву.
Грибна кава — це ніщо інше, як звичайна кава, змішана з чистим екстрактом грибів. Цей напій аж ніяк не «віддає» грибами, а навпаки — виділяє багатий кавовий смак.
Рецепт грибної кави з’явився у Фінляндії, коли під час Другої Світової війни була гостра нехватка кави. У ті часи у напій додавались гриб чага. Цю грибну каву готували, замочуючи чагу у воді на ніч і віджимаючи рідину. Напій можна варити окремо або змішувати зі шматочками справжньої кави для аромату.
У сучасній грибній каві використовується екстракт грибів, включаючи вищезгадані гриби чаги, рейші, гриви і кордицепса. Індустрію грибної кави було відроджено приблизно у 2017 році і з того часу популярність грибної кави лише росте.
Користь грибної кави
Велика користь для здоров’я, виявлена в грибній каві, є основною причиною, через яку цей напій нині такий популярний. Звичайно, є і кавова частина, яка є джерелом вітаміну В2 та антиоксидантів.
Гриб чага добре підтримує імунну систему, стимулюючи лейкоцити та сприяючи виробленню і збільшенню антитіл. Гриб левова грива використовують для поліпшення роботи мозку чи лікування виразок.
Гриби рейші допомагають знизити кров’яний тиск і зменшують стрес. Гриб кордицепс допомагає регулювати рівень цукру в крові і дає енергію.
Як пити грибну каву
Багато сортів грибної кави зараз представлені у вигляді порошку, тому його легко змішати з окропом, збити до отримання однорідної маси та насолоджуватися.
Кому не можна пити грибну каву
Людям із захворюваннями нирок не бажано вживати цей напій, адже гриб має високий вміст оксалатів, які можуть викликати каміння у нирках у людей, чутливих до проблем із нирками.
Ну що ж, маю у вас склалися певні враження про таку трохи незвичну каву. Адже часом хочеться трохи поекспериментувати і спробувати щось новеньке.
Наталка СТУДНЯ