Селфі на тлі Високого замку: завдяки львівському стартапу “оживають” пам’ятки Львова

629
Львівський стартап Chameleon Age

Від втрачених пам’яток старого Львова до зруйнованого храму Артеміди в Ефесі. Львівський стартап Chameleon Age має амбітні плани створити 3D-зображення історичних пам’яток, які не збереглися до наших днів.

Сам додаток наразі на етапі тестування, але розробники уже відтворили вигляд деяких будівель втраченого Львова. Зокрема, можна побачити, як виглядав Високий замок, передає “Еспресо.Захід”.

 Львівський стартап Chameleon Age

 Львівський стартап Chameleon Age

“Спочатку ми консультуємося з командою істориків, адже важливо знати, як описували ту чи іншу будівлю, як тоді виглядала черепиця, цегла тощо. Лише тоді даємо завдання 3D-моделерам. Однак усе одно це доволі суб’єктивні візуалізації, адже точно не відомо, який вигляд мали ці будівлі, – каже автор ідеї та засновник стартапу Chameleon Age Ігор Ковалишин. – Почали ми зі Львова. Хочемо відтворити 3D-зображення не лише Високого, а й Низького замку (він був у районі Вернісажу), синагоги Золота Роза, Краківської та Галицької брам. Також плануємо створити 3D-модель львівської ратуші середини ХІХ ст. – вона тоді мала зовсім інший вигляд, ніж зараз. Але Львів – це лише початок. Уже маємо домовленості з Миколаєвом (обласним). Будемо відновлювати Ольвію. У планах також відтворити храм Артеміди в Ефесі”.

 Львівський стартап Chameleon Age За словами Ігоря Ковалишина, на місці втрачених пам’яток будуть спеціальні таблички з QR-кодом. Аби побачити 3D-зображення пам’ятки в реальних розмірах, досить лише відсканувати код. Крім того, мобільний додаток Chameleon Age дозволить подорожувати в часі, залишаючись вдома. Безпосередньо на локації з додатком можна буде не лише “вписати” втрачену пам’ятку у пейзаж, а й зробити селфі на її тлі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.