“Secession – REMIKS” Богдана Салія бачили?

315

Цими днями, до 20 серпня , в кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) експонується  незвична виставка Богдана Салія “Secession – REMIKS”.

Виставка настільки незвична і несподівана, що мені захотілося більше дізнатися про її автора та про його задум. Богдан виявився дуже цікавим співрозмовником і теж великим шанувальником хорошої кави. Ну і про виставку я дізнався багато.

– Богдане, розкажи про виставку.

– З причини невеликих експозиційних площ, це є фрагмент виставки, яку я собі бачив разів у чотири більшою і з більшими форматами.

Богдан Салій
Богдан Салій

Це фактично мій перший експеримент, раніше  я фактично не експонував принти. А почалося все з того, що десь в 2012 році я почав експериментувати. Перед тим я досить багато займався монотипією, графікою, колажами і в мене накопичилась велика кількість незадіяного матеріалу. В якийсь момент я їх собі посканував і почав експериментувати комп’ютерними засобами. Тобто, що з того можна зробити інше ніж фарба на папері, яка у мене була як заготовки.

Робота з виставки Богдана Салія "Secession - REMIKS"
Робота з виставки Богдана Салія “Secession – REMIKS”

Окрім того я працював дизайнером, а дизайнер постійно має вчитися. І от я в плані розваги поміж роботою собі експериментував з  тими речами. І в якийсь момент воно мені асоціативно почало  уже нагадувати якісь творчі речі. І от з’явилася така тема, що я ці речі скомпоную з якимись сецесійними орнаментами, прикрасами, декоративними елементами.

І в результаті вийшло кілька десятків робіт, які лежали мертвим вантажем останні вісім років. Я час від часу потрохи публікував їх у соцмережах.

Робота з виставки Богдана Салія "Secession - REMIKS"
Робота з виставки Богдана Салія “Secession – REMIKS”

А от перші принти я зробив фактично лише тепер. Я їх перед тим не виводив на папір і фактично кожна з цих робіт це є першокопія.

– Якщо це фрагмент виставки, то чи є надія побачити повну виставку?

– В даний момент важко сказати. Зараз я готую іншу виставку. Це живопис, в основному пейзажі. Відкриття її відбудеться в Музеї Івана Франка. Ну і є ще попередня домовленість із п. Євгеном Булавіним (власником кав’ярні “Мазурек” та кав’ярні-галереї “Штука” – прим. ред.) про виставку у кав’ярні-галереї “Штука”. Але це буде можливо живопис або графіка. Можливо колись руки дійдуть і до такої виставки, бо насправді вона досить затратна фінансово, якщо робити її одномоментно.

Робота з виставки Богдана Салія "Secession - REMIKS"
Робота з виставки Богдана Салія “Secession – REMIKS”

– Як вийшов з цим виставковим проектом на «Мазурек»?

– Ініціатором був п. Євген Булавін. Познайомилися з ним через соцмережі, зустрілися  і домовилися про виставку.

Ну що ж, якщо ви набрали охоти на несподівану виставку та гарну каву з солодкими десертами, тоді маєте ще шанс потрапити в кав’ярню “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) до 20 серпня. І гарних вам естетичних та кулінарних вражень.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.