Цими днями, до 20 серпня , в кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) експонується незвична виставка Богдана Салія “Secession – REMIKS”.
Виставка настільки незвична і несподівана, що мені захотілося більше дізнатися про її автора та про його задум. Богдан виявився дуже цікавим співрозмовником і теж великим шанувальником хорошої кави. Ну і про виставку я дізнався багато.
– Богдане, розкажи про виставку.
– З причини невеликих експозиційних площ, це є фрагмент виставки, яку я собі бачив разів у чотири більшою і з більшими форматами.
Це фактично мій перший експеримент, раніше я фактично не експонував принти. А почалося все з того, що десь в 2012 році я почав експериментувати. Перед тим я досить багато займався монотипією, графікою, колажами і в мене накопичилась велика кількість незадіяного матеріалу. В якийсь момент я їх собі посканував і почав експериментувати комп’ютерними засобами. Тобто, що з того можна зробити інше ніж фарба на папері, яка у мене була як заготовки.
Окрім того я працював дизайнером, а дизайнер постійно має вчитися. І от я в плані розваги поміж роботою собі експериментував з тими речами. І в якийсь момент воно мені асоціативно почало уже нагадувати якісь творчі речі. І от з’явилася така тема, що я ці речі скомпоную з якимись сецесійними орнаментами, прикрасами, декоративними елементами.
І в результаті вийшло кілька десятків робіт, які лежали мертвим вантажем останні вісім років. Я час від часу потрохи публікував їх у соцмережах.
А от перші принти я зробив фактично лише тепер. Я їх перед тим не виводив на папір і фактично кожна з цих робіт це є першокопія.
– Якщо це фрагмент виставки, то чи є надія побачити повну виставку?
– В даний момент важко сказати. Зараз я готую іншу виставку. Це живопис, в основному пейзажі. Відкриття її відбудеться в Музеї Івана Франка. Ну і є ще попередня домовленість із п. Євгеном Булавіним (власником кав’ярні “Мазурек” та кав’ярні-галереї “Штука” – прим. ред.) про виставку у кав’ярні-галереї “Штука”. Але це буде можливо живопис або графіка. Можливо колись руки дійдуть і до такої виставки, бо насправді вона досить затратна фінансово, якщо робити її одномоментно.
– Як вийшов з цим виставковим проектом на «Мазурек»?
– Ініціатором був п. Євген Булавін. Познайомилися з ним через соцмережі, зустрілися і домовилися про виставку.
Ну що ж, якщо ви набрали охоти на несподівану виставку та гарну каву з солодкими десертами, тоді маєте ще шанс потрапити в кав’ярню “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) до 20 серпня. І гарних вам естетичних та кулінарних вражень.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ